Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

„Kamencas vanagi” – Aglonas internātvidusskolas komanda spēlē „Jaunie Rīgas sargi”

21. oktobrī Rēzeknes novada Bērzgalē Micānu ezera pussaliņā ieradās nedaudz vairāk kā simts jaunieši no Aglonas internātvidusskolas, Bērzgales, Dricānu, Lielvārdes, Gulbenes, Jaunstrūžānu, Kaunatas, Krustpils, Lubānas un Nautrēnu skolām, lai visas dienas garumā sacentos un noskaidrotu ātrāko, spēcīgāko un saliedētāko komandu.


Aglonas internātvidusskolas komanda ”Kamencas vanagi” šajā spēlē piedalījās arī pagājušajā gadā Valmierā. Šogad mūsu komandā piedalījās Viktorija Timofejeva, Kristīne Buiniča, Laura Valaine, Reinis Lauskis, Pēteris Ruskulis, Sergejs Bernāns. Laura un Sergejs bija komandas pieredzējušākie dalībnieki, bet Viktorijai, Kristīnei un Reinim lieti noderēja jaunsargu nodarbībās iegūtās zināšanas .
Spēle «Jaunie Rīgas sargi» atraktīvā veidā popularizē Jaunsardzes kustību un Nacionālos bruņotos spēkus (NBS) pusaudžu un jauniešu vidū. Tās virsuzdevums ir veidot patriotisku, pilsoniski apzinīgu un Latvijas vēsturi zinošu jauno paaudzi, kas orientējas valsts aizsardzības, drošības politikas un starptautiskajos jautājumos, prot komunicēt un strādāt komandā, kā arī darboties āra dzīves apstākļos.
Spēlē tika atainotas 1918. un 1919. gada Brīvības cīņas, apgūstot vēstures notikumus, kas bija par pamatu Latvijas valsts izveidei.
Spēlei bija divi posmi. Piecās teorētiskajās darbnīcās tika apgūtas prasmes pirmās palīdzības sniegšanā, orientēšanās, vajadzīgā ekipējuma atlasīšana, nometnes ierīkošana, šaušana un vēstures fakti. Pēc tam šīs zināšanas un iemaņas bija jāizmanto otrajā posmā ― misijas skrējienā.
Komandas saliedētība un teātra sportā apgūtās prasmes bija nepieciešamas „Kamencas vanagu” karoga prezentēšanā. Komandas devīze: „Esi drosmīgs un attapīgs, tad veiksme sekos līdz!” palīdzēja izpildīt misijas uzdevumus.
Spēli vadīja atvaļinātais Nacionālo bruņoto spēku virsseržants, starptautisko operāciju dalībnieks, kaskadieris, militārais konsultants un aktieris Ziedonis Ločmelis, bet galvenais tiesnesis bija Gatis Berdinskis.
Paldies spēles organizatoriem – Jaunsardzes un informācijas centram, Bērzgales pašvaldībai, ēdnīcas „Rīts” pavārēm un šoferim Jurim Laizānam.

Informāciju iesniedza: Dzintra Rateniece, Aglonas internātvidusskolas vēstures skolotāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv