Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

„Latvijas skolas somas” atklāšanas pasākums

6. septembrī Aglonas novada izglītības iestāžu pārstāvji devās uz Rīgu, kur „Arēna Rīga” tika atklāta Latvijas valsts simtgades iniciatīva “Latvijas skolas soma”.

Skolēni piedalījās radošās darbnīcās un koncertā “100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”, kurā tika apspēlēta Latvijas vēsture, kultūra, tradīcijas un vērtības šodienas skatījumā, nepieciešamība ikvienam nepārtraukti attīstīties un augt, veidojot nākotnes Latviju.

Iniciatīvas atklāšanas koncertā uzstājās Raimonds Pauls, vijolnieks Daniils Bulajevs, The Ludvig, Laima Jansone, grupa “Dagamba”, Matīss Čudars, Edavārdi, dejotāja un horeogrāfe Liene Grava, Justs Sirmais, Daumants Kalniņš, grupa “Auļi”, soprāns Marlēna Keine, DJ Monsta un DJ Rudelies, simfoniskais orķestris “DD” diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, dejotāji, velo triālisti ”Karters” un citi mākslinieki, apvienojoties netradicionālās kombinācijās un mudinot jauniešus arī pašiem būt radošiem.

Pirms koncerta 6000 klātesošos sveica Ministru prezidents, iniciatīvas “Latvijas skolas soma” patrons Māris Kučinskis, kultūras ministre Dace Melbārde, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

“Latvijas skolas soma” ir valsts finansētu atbalsta programma, lai visiem 1.–12. klašu skolēniem, t.sk., profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem, būtu iespēja teorētiskās zināšanas papildināt ar klātienē dažādos pasākumos, muzejos, teātros, koncertzālēs, uzņēmumos, dabas takās un citviet gūtu pieredzi. Tā ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem.

Programmas mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti.

„Latvijas skolas soma” piešķirtais finansējums tiks izmantots:

  •  kultūras un mākslas norišu, novadpētniecības un dabas objektu apmeklējumiem mācību procesa ietvaros, sedzot ieejas biļešu, dalības maksu, transporta pakalpojumu utt. izmaksas;
  •  izglītības iestādēs notiekošo viesizrāžu un profesionālo radošo projektu, izrāžu, performanču, darbnīcu utt. norišu izmaksām.

Aglonas novada skolu pārstāvji, kas tagad ir kļuvuši par „Latvijas skolas somas” vēstnešiem savās skolās, pēc brauciena dalījās piedzīvotajā:

  •   „Emociju pilns pasākums! Grandiozi, iespaidīgi! Ceru, ka mēs spēsim izveidot ļoti iespaidīgu ekskursiju uz kādu no Latvijas novadiem.”
  •   „Pasākums „Arēnā Rīga” man ļoti patika. Tas bija grandiozs! Gribētos katru gadu apmeklēt tāda veida pasākumus!”
  •   „Aizbraucot uz pasākumu „Latvijas skolas soma”, es guvu jaunu pieredzi. Es sapratu, cik valsts tomēr ir vienota un bagāta! Koncerta laikā manā sejā visu laiku bija smaids.”
  •  „Man patika šis pasākums. Iespaidīgi, jautri un pozitīvi!”

Plašāka informācija par iniciatīvu “Latvijas skolas soma” atrodama Latvijas valsts simtgades programmas mājaslapā. Atskats un fotogrāfijas ŠEIT.

Informāciju iesniedza: Sandra Rakova, iniciatīvas „Skolas soma” koordinatore

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv