Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

„LMT Latvijai” projekta „Cilvēki ar īpašām vajadzībām ir starp mums” atklāšanas pasākums

Šī gada pavasarī visiem ieinteresētajiem Aglonas novada iedzīvotājiem bija iespēja piedalīties LMT rīkotajā projektu konkursā „LMT Latvijai”, iesniedzot savas idejas, arī VSAC „Latgale” filiāles „Krastiņi” iemītnieki izteica vēlmi piedalīties un izmēģināt savu veiksmi konkursā.

Pateicoties mūsu atbalstītājiem, izsludinātajā konkursā “LMT Latvijai” iesniegtais projekts „Cilvēki ar īpašām vajadzībām ir starp mums”,  ieguva finansējumu nūjošanas nūju iegādei. Mūsu klientiem šī iespēja bija ļoti svarīga un nozīmīga, jo ļāva izjust atbalsta, drošības un nozīmīguma sajūtas.

29. augustā Aglonas nūjošanas trasē norisinājās „LMT Latvijai” projekta „Cilvēki ar īpašām vajadzībām ir starp mums” atklāšanas pasākums. Pasākumā, kuru atklāja ar uzrunu VSAC „Latgale” filiāles „Krastiņi” vadītājs Igors Reščenko, LMT Biznesa klientu centra “Daugavpils” vadītāja Edīte Faibuševiča un Aglonas novada priekšsēdētāja Ingūna Barkeviča, piedalījās filiāles klienti un darbinieki.
Pasākuma dalībniekiem nūjošanas tehniku veiksmīgi, interesanti un saprotami nodemonstrēja uzaicinātā Daugavpils Universitātes pasniedzēja un nūjošanas trenere Larisa Silova, kura spēja iedvesmot un radīt interesi katrā no klātesošajiem.
VSAC ‘Latgale” filiāles “Krastiņi” klienti ir personas ar garīga rakstura traucējumiem, kuriem ir arī fiziskie traucējumi.
Gados veciem cilvēkiem veselība nozīmē saglabātu dzīves kvalitāti, garīgās un fiziskās spējas. Arī šādiem cilvēkiem, tai skaitā, cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem ir iespēja uzlabot savu dzīvesveidu, kā arī saglabāt fizisko un sabiedrisko aktivitāti. Galvenie faktori, kas pazemina dzīves kvalitāti vai arī kavē tās uzlabošanos, ir neskaidrība par dzīvi, uzņēmības un iniciatīvas trūkums, noslēgtība, pesimistisks skats uz dzīvi, kas īpaši raksturīgs cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem.
Mazkustīgs dzīvesveids gados veciem cilvēkiem un cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem veicina pieaugošu nespēju veikt ikdienas sadzīves aktivitātes. Jebkura spēju mazināšanās var viegli radīt papildus kustību ierobežojumus, kas noved pie fiziskas mazspējas un atkarības no citu aprūpes. Šāda mazspēja ne tikai pasliktina veselības stāvokli, bet arī samazina dzīves kvalitāti .
Nūjošana ir ne tikai lielisks un patīkams līdzeklis pret stresu, bet arī īpaši noderīga sirds un asinsvadu, muguras, locītavu, elpošanas un nervu sistēmas slimību, kā arī osteoporozes un diabēta profilaksei.
Nūjošana ir intensificēta staigāšana, izmantojot speciālas nūjas, lai radītu pilnvērtīgu ķermeņa treniņu. Nūjošanas tehnikas pamatā ir pareiza biomehāniska staigāšana kombinējot roku un ķermeņa augšdaļas kustības – līdzīgi kā pie klasiskās distanču slēpošanas tehnikas. Tās ir dabiskas, ritmiskas un elegantas kustības, kas nodarbina 90% muskulatūras, simetriski un pilnīgi trenē visu ķermeni.
Nūjošana ir draudzīga, nūjošana ir droša, tajā nav vecuma ierobežojumu un nūjot ir iespējams visos gadalaikos.
Projekta rezultātā tika iegādātas 30 pāru nūjošanas nūju nodarbībām ar klientiem un aktīvai brīva laika pavadīšanai svaigā gaisā. Foto: Andris Ruduks.

 

Informāciju iesniedza: Jūlija Urbanoviča,   projekta vadītāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv