Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

„Nordplus” projekta ietvaros Aglonas vidusskolā viesojas Alantas ģimnāzijas skolotāji un skolēni

2018.-2019. mācību gadā Aglonas vidusskola piedalās Ziemeļu un Baltijas valstu sadarbības programmas „Nordplus” projektā Nr. NP JP-2018/ „To get to know each oher”. Pirmais skolēnu apmaiņas vizītes brauciens uz Lietuvu, Alantas ģimnāziju, notika pagājušajā gadā no 8. līdz 12. oktobrim un šī gada marta un aprīļa mēnešos mūsu skolā viesojās ciemiņi no Lietuvas Alantas ģimnāzijas skolotāji un skolēni.


No 25. līdz 29. martam Aglonas vidusskolu apmeklēja Alantas ģimnāzijas direktore Dalia Skebiene, angļu valodas skolotāja Ingrida Ivanauskaite un ģeogrāfijas skolotāja Jūrate Petauskiene. Aglonas vidusskolas skolotāji bija sagatavojuši interesantu un aizraujošu darba grafiku katrai vizītes dienai. Pirmajā dienā skolēni vadīja ekskursiju pa skolu, viesi apmeklēja Maizes muzeju un Aglonas baziliku. Nākamajās dienās līdz pusdienām skolotāji piedalījās mācību stundās, pārrunāja ar Latvijas kolēģiem par kopējo un atšķirīgo izglītības sistēmā sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas posmos, salīdzinot priekšmetu standartus, programmas. Pēcpusdienās viesi apmeklēja Marka Rotko mākslas centru, Daugavpils cietoksni, Krāslavas muzeju, Leļļu galeriju, mākslas galeriju MOTO & METAL Nester Custom, Aglonas vidusskolas 6. klases skolēni vadīja ekskursiju, parādot neparastākos Aglonas ciemata objektus (akmeni ar krusta zīmi, priedi ar svārkim u.c.). Ciemiņi vēroja arī latgaliešu rakstniecei un sabiedriskajai darbiniecei Naaizmērstulei veltīto Latgales novada lauku skolu jaunrades darbu un ilustrāciju konkursa noslēguma pasākumu. Kopumā Alantas ģimnāzijas pedagogi ļoti atzinīgi izteicās par organizēto vizīti, viņi ieguva daudz ideju, kuras pielietot savā skolā.

No 8. līdz 12. aprīlim Aglonas vidusskolu apmeklēja desmit Alantas ģimnāzijas skolēnu pašpārvaldes pārstāvji (9.-11. klašu skolēni) ar skolotājiem Vitautas Šerelis (sporta skolotājs) un Henrikas Danišauskas (krievu valodas skolotājs). Skolēnu vizītes darba kārtību sastādīja Aglonas vidusskolas 8.-11. klašu audzēkņi. Saspringtajā dienas gaitā līdz pusdienām skolēniem bija iespēja mācīties stundās un iepazīt Aglonas vidusskolas ikdienas dzīvi. Pēcpusdienās skolēni devās izglītojošās ekskursijās uz Maizes muzeju (katrs izcepa maizes kukulīti), Daugavpili, Daugavpils skrošu rūpnīcu, Vides izglītības centriem ”Ķepa” un ”Jaundome”, Kristus karaļa kalnu un Velnezeru. Vakaros notika radošās darbnīcas Aglonas vidusskolā un BJBLPC Strops, tika spēlētas dažādas sporta spēles un izdziedātas jautras dziesmas karaokē. Pēdējā vizītes dienā skolnieki sadalījās grupās un apkopoja savus viedokļus par pavadītajām dienām.  Pozitīvās atziņas bija pārsvarā: interesantās spēles, folkloras pasākums, garšīgās pusdienas, stundu apmeklējums, sporta spēles, Maizes muzeja un Velnezera apmeklējums, „tusiņš” pie ezera ar ugunskuru un dziesmām, bet pats svarīgākais – JAUNI DRAUGI.

FOTOGALERIJA

Informāciju iesniedza: Vita Rivare, projekta vadītāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv

 

 • Meklēt lapā

 • Sadaļas

 • Tematiskās ziņas

 • Jaunākie raksti

 • Jaunākais forumā

 • Rakstu arhīvs

 • Baneri

  Latvijas Republikas Saeima

  Latvijas Republikas Prezidents

  Latvijas Republikas Ministru kabinets

  LATGALES PLĀNOŠANAS REĢIONS

  ziņo KNAB

  Eiropas Savienibas

  LV.lv

  Eiropas Regionalas attistibas fonds (ERAF)

  Eiropas Socialais fonds (ESF)

  Latvija, e-latvija, celvedis

  Valsts regionalas attistibas departaments

  Eiropas Savienibas strukturfondi

  Eiropas Lauksaimniecibas fonds lauku attistibai (ELFLA)

  Klimata parmainu finansu instruments

  Lauku atbalsta dienests

  EKOTUR

  LMT Latvijai

  E-veselība

  Bērnu tiesības

  Altum

  NVA vakanču portāls

  Kraslavas mezsaimnieku apvieniba

  Kaimiņu ceļš

  Elektrības piedāvājums

  Latgale biznesam

  LATGALES PLĀNOŠANAS REĢIONS