Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

„Spicais zēns 2015”

Ik gadu 11.novembrī, visā Latvijā tiek svinēta Lāčplēša diena, pieminot Latvijas valsts armijas uzvaru pār Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī.

Pieminot šo notikumu, Lāčplēša dienā tiek godināti Latvijas brīvības cīnītāji. Lāčplēša dienas nosaukumu šis datums ieguvis par godu latviešu tautas mitoloģiskajam varonim Lāčplēsim – ar lāča ausīm un lāča spēku apveltītais stiprinieks kļuvis par simbolu varonībai un valsts mīlestībai.

Šogad Aglonas bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšanas centrā „Strops” tika iedibināta jauna tradīcija. 11.novembra rudenīgajā dienā notika konkurss „Spicais zēns 2015” novada izglītības iestāžu sākumskolas klašu zēniem, kuri izteica vēlmi sevi izaicināt un pierādīt fizisku, intelektuālu, radošu un praktisku uzdevumu veikšanā. Aglonas novada konkursa „Spicais zēns 2015” mērķis bija rosināt bērnu interesi par jaunradi un aktīvās atpūtas iespējām, popularizēt skolēnu jaunradi un saturīgu radošo darbību. Konkursā piedalījās 12 sākumskolas vecuma zēni no Priežmalas pamatskolas, Šķeltovas pamatskolas, Aglonas internātvidusskolas, Aglonas Katoļu ģimnāzijas un Aglonas vidusskolas.

21.gadsimta SPICAIS ZĒNS – ir gudrs, apķērīgs, izveicīgs, prot sevi prezentēt, ir erudīts dažādās jomās un fiziski labi attīstīts. Šogad zēni apliecināja savas spējas un talantus piecos dažādos interesantos uzdevumos – praktiskajā, intelektuālajā, radošajā, sadzīves un fiziskajā. Praktiskajā uzdevumā „Veiklās rokas” zēni darbojās ar lego un izveidoja dažādus priekšmetus. Intelektuālajā uzdevumā „Prāta kutināšana” bija jāatbild uz 20 testa jautājumiem par dažādām dzīves jomām. Radošajā uzdevumā „Radītprieks” zēni darbojās ar plastilīnu un izgatavoja medaļu par kādu savu sasniegumu. Uzdevumā „Atpazīsti” bija jāatpazīst 20 sadzīvē lietojamus priekšmetus. Uzdevumā „Starp debesīm un Zemi” zēni apliecināja savu fizisko sagatavotību, lecot ar lecamauklu.

Zēnu sniegumu vērtēja konkursa žūrija- Aglonas BJBLPC „Strops” vadītāja , Aglonas novada interešu izglītības speciāliste Lolita Kaļāne, Aglonas novada jaunatnes lietu speciāliste Džeina Kampāne, Aglonas BJBLPC „Strops” audzinātāja Aija Mežiniece.

Konkursa starplaikos līdzjutējiem un skatītājiem bija iespēja piedalīties konkursā „Zini vai mini”.

Apkopojot konkursa rezultātus, četri zēni saņēma pateicības par piedalīšanos konkursā. Aglonas Katoļu ģimnāzijas 1.klases audzēknis Alberts Stremjanovs saņēma žūrijas specbalvu kā jaunākais konkursa dalībnieks. Dmitrijs Veličko, Dmitrijs Jankovskis, Deniss Barkovskis un Kristers Čerpakovskis saņēma atzinības. Ar 3.vietas diplomu tika apbalvots Šķeltovas pamatskolas audzēknis Danils Borodins. 2.vietu ieguva Priežmalas pamatskolas audzēknis Raimonds Murāns. 1.vietas ieguvējs ir Aglonas internātvidusskolas 2.klases skolēns Lauris Valainis, bet konkursa uzvarētājs un titula „Spicais zēns 2015” ieguvējs ir Aglonas vidusskolas 4.klases skolēns Rūdolfs Barkāns.

Konkursa dalībniekiem un skatītājiem bija iespēja tikties ar Zemessardzes 35. bataljona zemessargiem, kā arī nobaudīt svētku pīrāgu.

Paldies visiem dalībniekiem, skolotājiem, skatītājiem par kopīgi radīto Lāčplēša dienas svētku noskaņu! Fotogalerija.

Informāciju un foto iesniedza: Valentīna Ondzule, Aglonas BJBLPC „Strops” audzinātāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv