Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

1.oktobris – Pasaules veco ļaužu diena

1991. gada ANO Ģenerālā asambleja izsludinājusi 1. oktobri par Starptautisko veco ļaužu dienu. Tās mērķis pievērst sabiedrības uzmanību iedzīvotāju novecošanas problēmām, veco ļaužu dzīves grūtībām, vientuļajiem vecajiem cilvēkiemAktīvi novecot nozīmē dzīvot ar piederības, līdzdalības un noderīguma sajūtu, ar prieku par dzīvi un sevi.

Daži spārnoti vēlējumi senioriem:

Esiet priecīgi!  No rīta, atverot acis, ieraugāt spoži spīdam Sauli. Esiet priecīgi – cik gaiša ir pasaule! No rīta atverot acis, redzat – līst lietus. Esiet priecīgi – reiz kuplos zāle un kādreiz krāšņi ziedēs puķes. Atcerieties – jūs nevarēs iepriecināt neviens un nekas, ja prieks nesāksies sevī.

 Plānojiet savu dienu!  Cik pilnīga un bagāta tā būs, atkarīgs no mums katra paša. Jāapciemo bērni un mazbērni, jātiekas ar draugiem un domubiedriem, jāpiezvana kādam tālākam radiniekam.

Saglabājiet un vairojiet savu radošumu! Apmeklējiet kādu senioru deju kolektīvu  vai  dziediet vokālajā ansamblī vai korī.  Rakstiet dienasgrāmatu.Varbūt dzeju? Klausieties radio, skatieties televīziju, domājiet un analizējiet! Dalieties pārdomās ar draugiem un tuviniekiem. Miniet krustvārdu mīklas.

Pieņemiet sevi, apkārtējo pasauli un esošo dzīvi sev par labu esam. Tas dos mieru, ļaus saskatīt jēgu un kopsakarības savā dzīvē. Sirsnīgi sveicam visus seniorus! Vēlam veselību, dzīvesprieku un enerģiju!

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv