Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

100 dienas lūgšanā apkārt Latvijai

Atzīmējot mūsu valsts simtgadi, laikā no 6. maija līdz 13. augustam notiks 100 dienas garš svētceļojums, kurš sāksies un beigsies Latvijas lielākajā svētvietā Aglonā. Svētceļojuma mērķis ir pateikties par mūsu valsts neatkarību un lūgties par tās iedzīvotāju garīgo neatkarību.


Kā raksta viens no svētceļojuma idejas autoriem priesteris Arnis Maziļevskis, mūsu valsts simtgade “ir iespēja atcerēties, kas ir mūsu valstiskuma pamatā. Līdzās valsts simboliem – karogam, ģerbonim – mēs esam izvēlējušies savas valsts himnu “Dievs, svētī Latviju”. Šie Baumaņu Kārļa vārdi tiek izdziedāti un izteikti lūgšanā ikvienā Latvijai nozīmīgā notikumā. Ar kopīgu lūgšanu mēs varam izlūgt to, lai Latvija ir svētīta un garīgi brīva zeme”.

Plānots, ka 100 dienās gar Latvijas robežu tiks noieti aptuveni 1800 kilometri. Katrā naktsmītnē notiks koncerti, kuru laikā tiks sludināta Evaņģēlija priecīgā vēsts. Svētceļojumā aicināti piedalīties dažādu konfesiju kristieši, dažādu vecumu cilvēki, arī tie, kas ceļam var atvēlēt tikai vienu nedēļu vai pat dienu.

Jau tagad ir izveidota mājaslapa www.svetcelojums100.lv un Facebook lapa “Simtgades svētceļojums”, kurās var atrast nepieciešamo kontaktinformāciju, lai pieteiktos un uzdotu savu jautājumu. Pieteikties var arī tiešsaistē, aizpildot anketu: http://ej.uz/svetcelojums100, tajā norādot laiku, kurā plānojat pievienoties, kā arī, ja ir vēlme, savas iespējas piedalīties pasākuma organizēšanā. Ceļā tiks nodrošināta ēdināšana, tāpēc dalībniekiem vēlamais ziedojums ir vismaz 3 eiro.

Simtgades svētceļojumam savu svētību ir devuši Latvijas bīskapi.

Avots: www.katolis.lv

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv