Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

13. decembrī Preiļu novada kultūras centrā notiks gadskārtējais labdarības pasākums Lūgšanu brokastis

13. decembrī plkst. 11.00 Preiļu novada kultūras centrā notiks gadskārtējais labdarības pasākums Lūgšanu brokastis. Lūgšanu brokastis ir aizsākušās Amerikas Savienotajās Valstīs 1952. gadā, kad vadītāji saprata, ka tikai labklājība vien nespēs risināt daudzos izaicinājumus sabiedrībā. Lūgšanu brokastis pašlaik tiek rīkotas vairāk kā 50 valstīs. Latvijā Lūgšanu brokastis aizsākās 2005. gadā pēc Latvijas Evaņģēliski Luteriskās baznīcas arhibīskapa Jāņa Vanaga iniciatīvas.

Nodibinājums „Viduslatgales pārnovadu fonds” sadarbībā ar novadu pašvaldībām Lūgšanu brokastis rīko kopš 2014. gada. Šogad pasākums notiks Preiļos. Caurviju tēma ir gaisma – Dieva gaisma, cerības un ticības, arī prāta gaisma. Tiem, kas tic Dievam, nav iespējams palikt aizmirstam tumsā. Mums kā cilvēkiem neviens nevar aizliegt ticēt, tiekties pēc labā, saskatīt bēdās un nelaimēs, netaisnībā un ciešanās cerību un glābšanas gaismu.
Šogad ziedosim, lai atbalstītu mūsu līdzcilvēku ģimenes, kurās aug bērns ar autiskā spektra traucējumiem. Autisms ir mūsu gadsimtam raksturīgs dvēseles traucējums, kam raksturīga nespēja adekvāti komunicēt, sociāli mijiedarboties un elastīgi domāt. Daudzām ģimenēm nākas pielāgot savu ikdienu un budžetu bērna īpašajām vajadzībām, nereti mainot gan savus, gan sabiedrības uzskatus un pārliecību.
Lūgšanu brokastīs runās un savā gaismas stāstā dalīsies Latvijas valsts prezidenta kundze Andra Levite, autisma atbalsta punkta Rēzeknē dibinātāja un valdes locekle Sandra Bičkova-Šilina, sportiste, trenere un uztura zinātniece Anita Siliņa, Daugavpils Jēzus Sirds draudzes prāvests Andris Ševels. Ar muzikālajiem priekšnesumiem dalībniekus priecēs dziedātāja Aija Jermoloviča, ar teatrālu priekšnesumu uzstāsies autisma atbalsta centra Rēzeknē bērni un jaunieši. Pasākumu vadīs Preiļu draudzes priesteris Vitālijs Filipenoks un Preiļu Tūrisma centra dziedošā gide Irēna Kjarkuža. Lūgšanu brokastis ir ekumēnisks pasākums, – tajā piedalīsies Latvijas baznīcu draudžu garīgie vadītāji.
Dalība pasākumā ir ar iepriekšēju pieteikšanos un par ziedojumu. Vairāk informācijas zvanot Fonda valdes loceklei Evijai Caunei vai rakstot uz: vlpf@inbox.lv

Avots: Nodibinājums Viduslatgales pārnovadu fonds

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv