Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

13. oktobrī Cirīša ezerā notika spiningošanas sacensības.


Piedalījās 18 ekipāžas, 35 dalībnieki.
Sacensību atklāšanā dalībnieki tika iepazīstināti ar makšķerēšanas noteikumiem: makšķernieki varēja paturēt līdakas no 50 cm, zandartus no 45 cm, diemžēl neizdevās izmānīt no ūdens dzelmes nevienu asari virs 20 cm, tika noķertas piecas līdakas. Kopējais nomakšķerēto zivju daudzums – pāri 12 kg.
Starts dalībniekiem tika dots 8.00, lai sešu stundu garumā noskaidrotu veiksmīgākos “copmaņus”. Beidzot diena bija bez lietus, tikai diezgan vējaina.
Kamēr vīri un viena dāma Kristīne Mežiniece sacentās uz ūdens, ezera krastā pavāri Jānis Jaudzems un Česlavs Ancveriņš gatavoja gan zivju zupu, gan miežu putru ar kūpinātu speķi un ceptiem sīpoliem, uz uguns vārījās arī tējas katls, jo pēc sešu stundu pavadīšanas uz ūdens svaigā gaisā, apetīte bija garantēta.
Krastā sešas ekipāžas atgriezās ar zivīm, bet pārējām nepaveicās ar lomu. Lielāko līdaku noķēra Ainārs Bicāns (2,55) kg. Tā viņam bija vienīgā zivs, ar kuru Ainārs gan komandu vērtējumā, gan individuālajā vērtējumā palika trešais. Otro vietu individuāli izcīnīja Dainis Ceriņš, kuram izdevās izvilināt no ezera lomu ar svaru 4,25 kg, tai skaitā lielāko asari 0,77 kg. Uzvarētājs individuāli bija Elgasts Dimants ar zivju svaru 4,415 kg.
Komandu vērtējumā otrā vieta komandai “Molekula”: Elgasts Dimants ar pārinieku Jāni Ondzuli (4,415 kg). Komandu uzvarētāja laurus plūca komanda “Ašuki”: Dainis Ceriņš ar savu komandas biedru Gunāru Matisānu (6.195 kg).

Paldies visiem dalībniekiem un pavāriem par jauki pavadīto laiku!

Ceram uz tikpat plaši apmeklētu nākošo pasākumu Rudens svētkiem sestdien 19. oktobrī Jaunaglonā (sekot norādēm). Sākums plkst. 11.00.
Uz traktortehnikas parādi un veiklības braucieniem tiek gaidīti ne tikai traktortehnikas īpašnieki un vadītāji, bet arī skatītāji un atbalstītāji, jo gaidāmi arī konkursi un viktorīnas skatītājiem dienas garumā.
Vēlams līdzi atnest interesantu augli vai dārzeni, lai tie būtu arī rudens ražas svētki.
Zupas katls un garšīga putra būs arī šajā pasākumā.