Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

2017. gads Aglonas novada Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centra darbībā

Apkopojot 2017. gada statistiku redzam, ka Aglonas novada Valsts un pašvaldību vienotajā klientu apkalpošanas centrā tika sniegti 384 valsts iestāžu piedāvātie pakalpojumi (2016. gadā – 288 pakalpojumi).  Aglonas novada VPVKAC stiprā puse aizvadītajā gadā bijusi Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras pakalpojumu sniegšana, iedzīvotāji izmantoja iespēju uz vietas iesniegt slimības lapas, iesniegumus par bērna piedzimšanu, iesniegumus miršanas pabalsta piešķiršanai.

Kā nākamie pieprasītākie pakalpojumi bija no Valsts ieņēmumu dienesta, piemēram, pieteikšanās Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) lietošanai, elektroniskās algas nodokļa grāmatiņas iesniegšana. Arī tika sniegtas visdažādākā veida konsultācijas, kas saistītas ar lauku atbalsta dienesta, valsts zemes dienesta, pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem u.c.

Salīdzinot ar 2016. gadu, e- pakalpojumu popularitāte ir pieaugusi un cerams, ka iedzīvotāji turpinās vērsties pēc palīdzības Aglonas novada Valsts un pašvaldību vienotajā klientu apkalpošanas centrā. Klientu apkalpošanas centrs aicina novada iedzīvotājus aktīvāk izmantot VPVKAC  piedāvātās priekšrocības – saņemt dažādu iestāžu pakalpojumus klātienē Aglonas novada domē.
Iedzīvotāju ievērībai -  no 2018. gada 1. janvāra darbnespējas lapas (slimības lapas) tiek atvērtas, pagarinātas un noslēgtas tikai elektroniski. Līdz ar to, lai saņemtu pabalstu no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, arī ir nepieciešams rakstīt iesniegumu par pabalsta saņemšanu. Lai persona saņemtu VSAA pabalstu, tai ir jāuzzina savas darbnespējas lapas B reģistrācijas numurs. Numurs nepieciešams, lai persona norādītu konkrēto lapu, par kuru vēlas saņemt pabalstu gadījumā ja ir vairākas lapas. Numura norādīšana ir obligāta  gadījumā, kad iesniegums tiek aizpildīts papīra veidā.

Aglonas novada Valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centrs

Adrese: Somersetas iela 34, Aglona, Aglonas novads, LV 5304
Darba laiks: darba dienās no 8.30.- 17.00 ar pusdienas pārtraukumu no 12.30.-13.00.
Tālr.: 65324573; 66954801
E-pasts: aglona@pakalpojumucentri.lv

Informāciju iesniedza: Lelde Bartuša, Aglonas VPVKAC speciālists

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv