Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

INTERNETĀ DARI KĀ DZĪVĒ

Lai palīdzētu Latvijas iedzīvotājiem labāk izprast drošas uzvedības pamatprincipus internetā, Digitālās drošības alianse* kopā ar Latvijas Komercbanku asociāciju un Swedbank īsteno informatīvo kampaņu INTERNETĀ DARI KĀ DZĪVĒ.


Kā noskaidrots Gemius** pētījumā, septiņi no desmit Latvijas interneta lietotājiem nepamanītu, ka no viņu konta nozūd nauda, katrs trešais interneta lietotājs paroles joprojām glabā pierakstītas uz lapas vai blociņā un katrs desmitais Latvijas interneta lietotājs pat nezina, kā savā datorā atjaunot antivīrusu. Vienlaikus, lielākā daļa uzskata, ka digitālajā vidē viņi ievēro drošības prasības. Tāpēc ar kampaņas INTERNETĀ DARI KĀ DZĪVĒ palīdzību vēlamies atgādināt, ka arī digitālajā vidē jābūt tikpat drošiem paradumiem kā reālajā dzīvē. Aicinām Jūs, rūpējoties par iedzīvotājiem, t.sk. skolēniem, bez maksas izmantot kampaņas informatīvos materiālus informēšanai mājaslapās, sociālajos tīklos, izdevumos, klātienē, pie ziņojumu dēļiem un citviet. Pieejamie informatīvie materiāli:

E-drošības padomi

Informācija par kampaņu un drošības ziņas pārpublicēšanai pieejamas šeit

Video – drošības incidentu pieredzes stāsti http://www.e-drosiba.lv/b-style-color-orange-naudas-drosiba-b/drosibas-incidentu-pieredzes-stasti.html un sociālā eksperimenta ziņa pieejama šeit http://www.e-drosiba.lv/b-style-color-orange-naudas-drosiba-b/eksperiments-katrs-tresais-atdod-savu-paroli-svesiniekam.html

Kā arī aicinām alianses jaunumiem sekot edrosiba.lv un www.facebook.com/edrosiba, www.draugiem.lv/edrosiba, www.twitter.com/edrosiba

*Digitālā drošības alianse ir 2016. gadā dibināta biedrība, kas apvieno valsts institūcijas, nevalstisko sektoru un uzņēmumus ar mērķi izglītot sabiedrību un uzņēmējus par digitālās drošības jautājumiem, veicināt pārdomātu rīcību digitālajā vidē, kā arī stiprināt sabiedrības un valsts digitālo drošību. Vairāk par digitālās drošības jautājumiem var uzzināt www.edrosiba.lv.

**Gemius interneta lietotāju pētījums veikts 2016. gada aprīlī, aptaujājot 500 respondentus vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Datu masīvs ir svērts ar SKDS Latvijas interneta lietotāju strukturālajiem datiem pēc dzimuma, vecuma un reģiona.

 

Avots: Digitālās drošības alianse

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv