Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Aglonā notiks neformālās izglītības apmācības

Saturs atjaunots: 21.06.2013.

Laikā no 19. līdz 26. jūnijam Aglonas novads un viesu nams „Mežinieku mājas” kļūs par iedvesmas un pozitīvās zināšanu enerģijas uzlādes vietu 30 cilvēkiem no piecām Eiropas Savienības un programmas „Jaunatne darbībā” partnervalstīm. Neformālās izglītības apmācības „Educationthrough sports”  apvienos jauniešus no Latvijas, Lietuvas, Rumānijas, Turcijas un Ungārijas.

Projekta koordinatore Iveta Zveja informējusi, ka nometnes galvenais stāsts būs par iedvesmu un iespējām, ko jaunatnes darbā iesaistītās personas var gūt, mācoties starptautiskā vidē, kopā ar kolēģiem no citām valstīm ES programmas „Jaunatne darbībā ” projektos. “Mūsu mērķis ir iedrošināt jaunatnes darbā iesaistītās personas savā ikdienas darbā vairāk izmantot izglītības neformālās metodes, projekta laikā iepazīstinot ar to dažādību, efektivitāti un nozīmi patiesas sociālās iekļaušanas veicināšanā. Mēs ceram, ka ikviens „Educationthrough sports” dalībnieks šajā projektā ne vien iegūs jaunas prasmes neformālo izglītības metožu pielietošanā, bet arī dalīsies savā jaunatnes darba pieredzē.

Lai šo mērķi sasniegtu, esam ieplānojuši seminārus, sociālās iekļaušanas mācību elementus sportā, sporta aktivitāšu īstenošanu bez lieliem finansiāliem ieguldījumiem, spēles un ārpustelpu aktivitātes, tikšanās ar vietējiem jauniešiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem.  Ikdienā dalīsimies pieredzē par neformālās izglītības metodēm, diskutēsim par programmas „Jaunatne darbībā” iespējām un projektu rakstīšanu.”

 

Projekts tiek realizēts Eiropas Komisijas programmas „Jaunatne darbībā” ietvaros,  piešķirtais finansējums EUR 23 828.

Apmācību noslēgumā ikvienam dalībniekam būs iespēja saņemt „Youthpass” jeb jaunieša pasi, kas tiek atzīta visā Eiropā un veicina programmas „Jaunatne darbībā” laikā iegūto jauno prasmju atzīšanu.

20.jūnijā apmācību dalībnieki viesosies Aglonas BJBLPC “Strops”, iepazīsies ar novada sportiskās dzīves iespējām.