Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aglonā svētceļnieku dievkalpojums pulcē 30 svētceļnieku grupas

Kājām un ar velosipēdiem ceļu šogad uz Aglonu mērojušas 30 svētceļnieku grupas, kopā vairāk nekā 1000 cilvēku. Svētceļnieku grupas Aglonas bazilikas sakrālajā laukumā tikās īpašā svētceļniekiem veltītā Svētajā Misē, kuras laikā īsi pastāstīja par ceļā piedzīvoto. Dievkalpojumu celebrēja Rīgas arhidiecēzes palīgbīskaps Andris Kravalis.

Svētceļojumā šogad kājām devušās 29 grupas, bet viena ceļu no Kolkas līdz Aglonai mērojusi ar velosipēdiem. Šis velosipēdistiem ir bijis desmitais – jubilejas – svētceļojums, kuru visus šos gadus vada priesteris Toms Priedoliņš. Dažās svētceļnieku grupās bija apvienojušās divas un vairāk draudzes vai kopienas, piemēram, Rīgas Svētās Terēzes no Bērna Jēzus draudze uz Aglonu devās kopā ar Rīgas Katoļu ģimnāziju un Liepājas Katoļu pamatskolu, Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles draudze kopā ar Rīgas Kristus Karaļa draudzi. Atsevišķām svētcelnieku grupām bija pievienojušies arī iet gribētāji no citām valstīm. Piemēram, Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas draudzei, kas uz Aglonu devās no Sarkaņiem, pievienojās septiņi cilvēki no Nīderlandes, bet kopā ar siguldiešiem, kas ceļā devās no Zilupes, gāja 12 jaunieši no Vācijas.

Tradicionāli visgarāko ceļu mēroja liepājnieki. Viņi 18 dienās nogāja gandrīz 500 kilometrus. Vieni no vecākajiem svētceļniekiem bija Balvu grupā, kurai pievienojās 93 gadus vecais Alberts, kā arī Marijas skolas grupā, ar kuru visas desmit dienas kopā gāja 89 gadus veca svētceļniece. Vairākās grupās kopā ar vecākiem devās mazi bērni, pat tādi, kas vēl nav sasnieguši gada vecumu.

Svētceļnieki parasti ceļā dodas dažādos nodomos. Tā svētceļnieki no Ilūkstes ceļā lūdzās par aicinājumiem, savukārt valmierieši ceļu veltīja rūpēm par apkārtējo vidi. Viņi ceļā ne tikai lūdzās, bet rīkojās, savācot 16 maisus ar atkritumiem.

Svētceļnieku grupu prezentācijai sekoja dievkalpojums. Tā laikā svētceļniekus uzrunāja A. Kravalis.  Savas uzrunas sākumā viņš atgādināja, ka šajā dienā tiek svinēti Latvijas pirmā apustuļa svētā Meinarda svētki. Arī viņš “kā svētceļnieks un misionārs ieradās mūsu zemē, mīlestības vadīts”. Tas bija kristīgās ticības dzimšanas sākums Livonijā. Tāpat viņš sacīja, ka Aglonā svinam Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanu, un “Mariju esam aicināti uzlūkot kā svētceļnieci, kas pirmā sasniedza mērķi,” tas ir, Debesis.

Avots: www.katolis.lv

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv