Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aglonas bazilikas Kora skolas jaunumi

Aglonas bazilikas Kora skolā, tāpat kā visās Aglonas novada skolās pilnā sparā rit 2016./17. mācību gads. Mācību stundas, ieskaites, koncerti, konkursi.


Septembrī mēs devāmies mācību braucienā uz Rīgu. Brauciena ietvaros apmeklējām uzņēmumu “Skrīveru saldumi” un skolotājas Jacintas Ciganovičas koncertu Rīgas Doma baznīcā.
Skrīveros, piebraucot pie ražotnes, pārsteidza tas, ka nav redzama liela rūpnīca, bet gan vienkārša ēka. Ieejot iekšā mūs ieveda diezgan pašaurā telpā. Gide pastāstīja par uzņēmumu, par saldumiem, ko tie ražo. Parādīja filmiņu kā ražo konfektes “ Gotiņa”. Deva pagaršot pašu konfektes masu, varējām nodegustēt arī svaigas konfektes. Protams, beigās visi devās uz veikaliņu iegādāties Skrīveru saldumus. Tālāk mēs devāmies uz Rīgu, koncertu, kas notika Rīgas Doma baznīcā. Tā kā daži no mums Doma baznīcā bija pirmo reizi, tā bija lieliska iespēja to apskatīt. Šajā koncertā izskanēja dažādu autoru skaņdarbi. Katrs skaņdarbs bija īpašs, jo katram ir savs raksturs, skanējums un katrs skaņdarbs ir sava veida šedevrs. Man visvairāk patika C. Franka (1822.- 1890.) Heroiskais skaņdarbs, kas mani piesaistīja ar savu varenību. Šādos skaņdarbos var aptvert, cik spēcīga ir ērģeļmūzika, to var sasaistīt ar dabas spēku. Koncerts man paliks atmiņā ar krāšņām emocijām. Paldies skolotājai Jacintai un tiem cilvēkiem, kas sarūpēja mums šo braucienu.

Koncerts AB Baltajā zālē.

Oktobrī Aglonas bazilikas Baltajā zālē notika pianista un ērģelnieka Jāņa Karpoviča koncerts. J. Karpovičs mācās klavierspēli Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūrā. Paralēli klavierspēlei, fakultatīvi studējis ērģeļspēli profesores Vitas Kalnciemas vadībā. Rīgas Sāpju Dievmātes katoļu draudzes ērģelnieks. Aktīvi koncertē kā solo izpildītājs un koncertmeistars Latvijā, Lietuvā, Polijā, Vācijā, Lielbritānijā. Papildinājies meistarklasēs Latvijā un Vācijā. Koncertā izskanēja D. Bukstehudes, J.P. Svelinka, F. Šopēna, J. S. Baha skaņdarbi. Koncertu atklāja ar D. Bukstehudes Prelūdiju ērģelēm. Manuprāt, viskrāšņākais skaņdarbs koncertā bija F. Šopēna 1. Balāde. Bija interesanti vērot, kā pianista pirksti kustās pa klavieru taustiņiem. Parasti koncertos nav tādas iespējas tik tuvu vērot pianistu. Bija brīži, kad likās, ka pirksti nemaz neskar taustiņus un klavieres pašas rada skaņas. Koncerta noslēgumā izskanēja J. S. Baha skaņdarbs ērģelēm.
Koncerts bija jauks, tā bija laba iespēja svētdienā atbrīvoties no visām ikdienas rūpēm un klausīties burvīgu mūziku.

Ar dažiem interesantiem notikumiem skolas dzīvē iepazīstināja audzēkne Alise Jaseviča.

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv