Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Aglonas bazilikas koris ieskandinās Dziesmu un Deju svētkus

Pirmais no Aglonas novada XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkus Rīgā ieskandinās Aglonas bazilikas koris “ASSUMPTA” (vadītāja Ieva Lazdāne), kurš jau 29.jūnijā dosies uz galvaspilsētu, lai  pierādītu savu māksliniecisko līmeni un skaisto balsu skanējumu labāko Latvijas koru fināla konkursā, tā dēvētajos “koru karos”, kas notiks Latvijas Universitātes Lielajā aulā. No Latgales  konkursā vēl piedalīsies Daugavpils koris “Daugava”.

Bazilikas kora vadītāja I.Lazdāne atzīst, ka ir bijis liels pārsteigums, kad no  240 jauktajiem koriem, kuri piedalījās Dziesmu svētku skatēs, koris ieguva 20. rezultātu un bija aicināts piedalīties finālā. Kopumā  “koru karos” par labākā Latvijas kora titulu cīnīsies 24 jauktie kori. Jauktajiem koriem žūrijas komisijas sastāvs ir  ļoti iespaidīgs – Mārtiņš Klišāns (Latvija), žūrijas priekšsēdētājs ,Uģis Prauliņš (Latvija), Vaclovas Augustinas (Lietuva), Risto Joost (Igaunija), Stojan Kuret (Slovēnija), Xabier Sarasola (Spānija) un  Gabor Hollerung (Ungārija).

Kora dziedājumam jābūt perfektam, skanīgam un aizkustinošam.

Turēsim īkšķus par Aglonas bazilikas kora “ASSUMPTA” skanējumu un labiem rezultātiem konkursā!

 

Pēc koru kariem, vakarā koris piedalīsies mēģinājumā ar simfonisko orķestri, lai jau 30.jūnijā plkst.11:00 skaisti dziedātu Dziesmu svētku atklāšanas ekumēniskajā dievkalpojumā Doma baznīcā.  Dievkalpojumam bija jāapgūst atsevišķa programma, tāpēc 10.jūnijā koris  piedalījās  arī dievkalpojuma dziedājumu kopmēģinājumā Rīgā.

Aglonas novadu svētkos pārstāvēs arī  Aglonas vidusskolas deju kolektīvs (vadītāja Dina Staškeviča).

 

Skaistus un pozitīvās enerģijas pilnus svētkus visiem Aglonas un  Latvijas  XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku dalībniekiem!

 

Interesanti lasīt – Dziesmu svētki ir latviešu kultūras postaments -

http://www.tvnet.lv/izklaide/notikumi/469024-dziesmu_svetki_ir_latviesu_kulturas_postaments