Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Aglonas bazilikas svētki 2014

  Augusts ir laiks, kad tūkstošiem svētceļnieku dodas uz Aglonu, vienu no nozīmīgākajām katoļu svētvietām Eiropā,  lai kopīgi piedalītos Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos. Tā ir viena no skaistākajām mūsdienu baznīcas tradīcijām. Svētceļojumā dodas dažādu konfesiju ticīgie un cilvēki. Tā laikā gājējs simboliski “atstāj” savas mājas, tuviniekus, ikdienas rūpes, lai kopā ar citiem svētceļniekiem varētu šo laiku veltīt Dieva atklāšanai.

Šogad  Aglonas svētvietā pulcējās tūkstošiem svētceļotāju no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Baltkrievijas, Vācijas, Nīderlandes, Dānijas, Itālijas, Francija, Krievijas, Ukrainas  un citām valstīm. Bija ieradušies arī citu konfesiju un valstu priesteri un garīdznieki.

Aglonas Bazilikas svētku informācijas centrā reģistrējās 45 svētceļotāju grupas. Pārsvarā tie bija kājāmgājēji, un to bija ap 2000. Jaunākajiem kājāmgājējiem, ko vecāki stūma ratiņos, bija 2 mēneši – 2 bērniņi, vecākajam kājāmgājējam bija 88 gadi. Lielākā grupa bija no Rīgas sv. Marijas Magdalēnas draudzes -111 cilvēki. No Rīgas gāja arī nūjotāju grupa. Pirmo reizi gāja NBS (Nacionālo bruņoto spēku) grupa no Ādažiem, kuras dalībnieki ceļu mēroja, tērpušies armijas formās, nevis svētceļojumam piemērotākās ikdienas drēbēs. No Kolkas 30 velosipēdisti nobrauca 670 km līdz Aglonai. Grupas Caritas Latvija mērķis svētceļojuma laikā bija 3 stundas dienā strādāt, palīdzot gan lauku darbos, gan mazgājot baznīcas un darot citus darbus. Kājāmgājēju svētceļotāju grupās bija arī ārzemnieki – itāļi, franči u.c. Atsevišķi ienāca skautu grupa no Francijas. Grupa no Minhenes brauca ar autobusu.

Šogad Slimnieku Misē piedalījās ap 3,5 tūkstoši cilvēku.

Ģimeņu Misē piedalījās ap 3 tūkstoši cilvēku, starp kuriem bija ap 100 ģimenēm, kuras atjaunoja savu laulības zvērestu.

14. augustā Tautas Krusta ceļā piedalījās aptuveni 50 tūkstoši cilvēku.

15. augustā svētku galvenajā sv. Misē piedalījās vairāk nekā 35 tūkstoši cilvēku.

Aglonu svētku laikā apmeklēja Ministru prezidente Laimdota Straujuma, Valsts prezidents Andris Bērziņš, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, Metropolīts Aleksandrs, Svētā Krēsla Apustuliskais Nuncijs Baltijas valstīs Pedro Lopess Kintana, Kardināls Jānis Pujats, Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs,  diecēžu bīskapi un citas pazīstamas personas..

Kopumā visos Aglonas 2014. gada augusta svētku pasākumos piedalījās līdz 100 tūkstošiem cilvēku.

Informāciju sagatavoja Aglonas bazilikas informācijas centra vadītāja Ruta Giluče

Sadaļā Fotogalerijas ir apskatāmas fotogrāfijas. Foto: T.Komare

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv