Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aglonas bazilikas svētkus gaidot

Saturs atjaunots: 7.08.2017.

Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki Aglonā ir valsts nozīmes pasākums, kuru apmeklē vairāki desmiti tūkstošu cilvēku. Lai nodrošinātu drošību un kārtību gaidāmajos svētkos, Aglonas bazilikā  katru gadu notiek svētku uzraudzības grupas kopsapulce.

Sanāksmes laikā tika izskatīti un apstiprināti atbildīgo dienestu darbības plāni, pārrunāti  svarīgākie organizatoriskie momenti. Par kārtību un drošību svētku laikā -dienu un nakti – gādās Valsts policijas darbinieki, zemessardzes pārstāvji. Ugunsdzēsības un glābšanas dienests strādās pastiprinātā režīmā, piesaistot  speciālistus no Rīgas, Daugavpils un Rēzeknes. Aglonas bazilikas teritorijā atradīsies arī  pirmās medicīniskās palīdzības punkts, dzerama ūdens ņemšanas vietas.

Aglonas bazilikas prāvests Daumants Abrickis stāstīja, ka remonts Katoļu ģimnāzijas kopmītnēs vēl nav galā, bet jau ir nomainīti visi logi ēkā, uzlikts jauns jumts un ierīkota automātiskā ugunsdzēsības sistēma. Pagaidām labierīcības vēl nav ierīkotas telpās, tās būs ārā. Visi, kas vēlēsies, varēs  izmantot naktsmītnes.

Aglonas bazilikā  no 10. augusta sāks strādāt Informācijas centrs. Centra tālrunis -26159464. “Svētceļnieki var sazināties ar centra darbinieku, lai iepriekš pieteikties naktsmītnēm. Pie Aglonas Katoļu ģimnāzijas dežuranta varēs dabūt karstu ūdeni tējai.  Visiem, kam būs vajadzīgas naktsmītnes,  tiks piedāvātas istabiņas ar gultām un veļu, ka arī guļamvietas (tad svētceļniekiem pašiem līdzi jāņem guļammaisi) “, stāstīja Informācijas centra darbiniece Ruta Giluče.

Aicinājums svētku dalībniekiem

Ja svētku laikā   ar Jums kaut kas atgadās, droši varat griezties Informācijas centrā, kur noteikti palīdzēs. Ja atrodaties tālu no tā, griežaties droši pie jebkuras personas formas tērpā (policists, zemessargs, ugunsdzēsējs, medicīnas darbinieks) un saņemsiet palīdzību.

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv