Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aglonas Bazilikas Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki 2018

Šogad Aglonas Bazilikas Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkus caurvija Latvijas 100-gade un gatavošanās pāvesta Franciska vizītei Aglonā.


Par godu Latvijas valsts simtgadei, Aglonas bazilikas sakrālajā laukumā, uz Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem līdz Svētā tēva pāvesta Franciska apustuliskajai vizītei Aglonā var apskatīt 54 lielformāta fotogrāfiju izstādi “Latgales ainava”.

Izstādes tapšanā piedalījās Latvijas fotogrāfi, pazīstamā Latgales fotogrāfa Igora Pliča vadībā. Šogad pirmo reizi bija Latvijas simtgadei veltīts  „Simtgades svētceļojums”, kura mērķis bija 100 dienās (no 6. maija līdz 13. augustam) ieskaut Latviju lūgšanā, ejot svētceļojumā pa valsts robežu, sākot un beidzot Latvijas lielākajā svētvietā – Aglonā. Svētceļotāji no dažādām konfesijām un ikviens intereses varēja piedalīties, tāpēc tie mainījās, noejot kaut mazu ceļa gabalu. Aglonā ienāca 130 cilvēki no šīs grupas un kopā bija veikuši 1866 km.

Kopā šogad ieradās 32 svētceļotāju grupas gan kājāmgājēji, gan velosipēdisti apmēram pusotrs tūkstotis.

Ar vienu no Rīgas svētceļotāju grupām kājām devās LTV  žurnālistu grupa ar Aiju Kinci un Kārli Miksonu. Pēc svētceļojuma tika izveidota dokumentāla filma „Ceļā”, kuru varēja skatīt jau Aglonā.

Svētku dievkalpojumos piedalījās visi Latvijas bīskapi un apustuliskais nuncijs (pāvesta vēstnieka) arhibīskaps Pedro Lopess Kintana, priesteri no ASV  Kalifornijas štata, Beļģijas, Francijas, Itālijas, Spānijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas un citām valstīm.

Pašlaik notiek gatavošanās pāvesta Franciska vizītei, tāpēc pirmo reizi tika izmēģināta skatuves telts dziedātājiem, ko izmantos pāvesta Franciska vizītes sv. Mises laikā  Aglonā.

Apmeklētāju skaits bija mazāks nekā iepriekšējos gadus, bet svētceļotājus nespēja traucēt pat lietus un negaiss dievkalpojumu un Tautas Krustaceļa laikā.

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku kulminācijā Aglonā 15. augusta dievkalpojumā savā sprediķī apustuliskais nuncijs arhibīskaps Pedro Lopess Kintana  iepazīstināja ar iemesliem, kāpēc pāvests Francisks ir izvēlējies doties vizītē tieši uz Baltijas valstīm, ieskicēja, ar kādu vēsti Svētais tēvs ieradīsies mūsu zemē, un to, kāpēc cilvēki visā pasaulē ieklausās viņa teiktajā.

Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, savā sprediķī akcentēja šī gada svētku īpašo kontekstu – Latvijas valsts simtgadi, pāvesta Franciska vizīti un arī gaidāmās Saeimas vēlēšanas,  ka pāvesta ierašanās Latvijā šai vēsturiskajā brīdī liecina, ka „te notiek procesi, no kuru gala iznākuma var būt atkarīgi arī citu valstu un tautu likteņi”.

Arhibīskaps atzina, ka Latvijā ir vajadzīga Dieva palīdzība un gudrība no augšienes, lai pārvarētu grēka izpausmes Latvijā.

Pateicība Aglonas novada iedzīvotājiem, kas atbalstīja svētceļotājus.

Avots: AB svētku informācijas centrs

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv