Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aglonas BJBLPC „Strops” apkopoja Aglonas novada izglītības iestāžu bērnu un jauniešu darbus 49. Starptautiskajai mākslas izstādei –konkursam „LIDICE 2021”

Jau 49. reizi Latvijā notiek Starptautiskais bērnu mākslas konkurss  “Lidice ”, kuru  organizē  Valsts izglītības satura centrs (VISC) sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu un izglītības iestādēm.


Konkurss tiek rīkots, lai sekmētu bērnu un jauniešu kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā lietpratību.
UNESCO Ģenerālā asambleja kā galveno tēmu 2021. gadā izvirzījusi “ROBOTS un mākslīgais intelekts”. Pirms simts gadiem čehu rakstnieks Karels Čapeks meklēja idejas savam darbam, kā saukt “mākslīgos darba veicējus”, un viņa brālis gleznotājs Jozefs Čapeks ieteica tos nosaukt par “robotiem”. Tā slāvu izcelsmes vārds piespiedu darbam kļuva par pamatu vārdam, kas pazīstams visā pasaulē.
Būtu interesanti zināt, ko Karels Čapeks rakstītu šodien, kad mūsu dzīve nav iedomājama bez dažādām ierīcēm, kas atrodas uz mūsu rakstāmgaldiem un kabatās, bez robotiem, kas palīdz mājās, ražošanas procesos, medicīnā, tehnikā.
Atsaucoties aicinājumam, 49.Starptautiskajai bērnu mākslas izstādei-konkursam tika piedāvāta tēma “ROBOTS un mākslīgais intelekts”.
Konkursā katru gadu aktīvi piedalās arī  Aglonas novada izglītības iestāžu bērni un jaunieši.
Aglonas novadā 49. Starptautiskajai bērnu mākslas izstādei-konkursam „LIDICE 2021” tika iesūtīti 22 darbi no  Aglonas novada izglītības iestādēm. Priežmalas pamatskola – 14 darbi, pedagogs-konsultants Anita Reščenko; Aglonas Katoļu ģimnāzija – 4 darbi, pedagogs – konsultants Ināra Daukšte,  Aglonas PII – 3 darbi, pedagogi- konsultanti Maruta Lukaševiča un Olga Lauska; Aglonas vidusskola – 1 darbs, konsultants Olga  Lauska (mamma).
Visi darbi tika aizsūtīti uz Rīgas Interešu izglītības metodisko centru (RIIMC), kur tos vērtēs VISC un Rīgas domes Izglītības, jaunatnes un sporta departamenta izveidota vērtēšanas komisija.

Paldies Aglonas novada izglītības iestāžu  bērniem, jauniešiem un pedagogiem  par radošo pieeju un ieguldīto darbu.

FOTOGALERIJA

Informāciju iesniedza:  Māra Ušacka, Aglonas BJBLPC „Strops”

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv