Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aglonas folkloras kopa “Olūteņš”un vokālais ansamblis “Dziedkopa” ciemojās Nīcā

Skaistā 16. februāra rītā Aglonas KC folkloras kopas “Olūteņš” un vokālā ansambļa “Dziedkopa” dalībnieki devās ciemos pie draugiem Nīcā.


Pa ceļam uz Liepāju ielūkojāmies jaunajā Saldus katoļu baznīcā, kura atstāj iespaidu ar savu mūsdienīgo arhitektūru, draudzes aktivitāšu telpām pagrabstāvā un interesanto akustisko punktu baznīcas vidū.
Liepājā mūs gaidīja jaukā senioru ansambļa “Pīlādzītis” un Nīcas etnogrāfiskā ansambļa vadītāja Laine Zeile. Viņa ar izcilām gida zināšanām un organizatora spējām vadīja mūs pa Liepājas Amatnieku namu, Liepājas muzeju un Karostu.
Vakarā mums bija iespēja apmeklēt dominikāņu klosteri Liepājā un klausīties priestera Oskara Jabloņska OP stāstījumu par jaunuzcelto baznīcu un dominikāņu darbību Liepājas diecēzē.
Laines sarunātās naktsmājas “Sporthotel” mūs patīkami pārsteidza. Neskaitot pilno servisu, bija jauki doties uz 5. stāvu ar liftu, caur kura logu pavērās Liepājas panorāma.
Sestdienas rītā devāmies ielūkoties Liepājas sv. Jāzepa katedrālē, lai steigšus dotos uz Nīcu. Taču mūsu plāni nav Dieva plāni! Negaidīti piedzīvojām jaunu pārsteigumu! Pie katedrāles nejauši satikām priesteri Andri Vasiļevski, kurš laipni piekrita novadīt mums ekskursiju pa sv. Jāzepa katedrāli un izrādīt tur esošo baznīcas tērpu un tekstiliju izstādi.
Tad mūsu otrās dienas programma ceļā uz Nīcu vainagojās arī ar Bernātu jūrmalas apmeklējumu un fotografēšanos pie tālākā Latvijas rietumu punkta “Zaļais stars.”
Nīcā sadraudzības koncertā dziedājām paši un klausījāmies Nīcas sievu brašajā dziedājumā, baudījām saimnieču viesmīlību un daudz interesenta uzzinājām Nīcas senlietu krātuvē.
Mājup devāmies pilni sajūsmas par piedzīvoto un redzēto.
Paldies šoferiem Ivaram Verzam un Edgaram Kampānam, Aglonas KC vadītājai Guntai Gulbei- Kalvānei, Maizes muzeja vadītājai Vijai Kudiņai un Aglonas novada domei par atbalstu un iespēju piedzīvot šo skaisto ceļojumu.

FOTOGALERIJA

Informāciju iesniedza: Marta Bicāne, Aglonas KC folkloras kopas “Olūteņš” vadītāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv