Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aglonas iniciatīvas grupa “Velomīļi” saņem atbalstu projekta “Aglyunas skoti” realizācijai

Arī šogad Aglonas iniciatīvas grupa “Velomīļi” startēja nodibinājuma “Viduslatgales pārnovadu fonds” izsludinātajā mazo grantu projektu konkursā “Iedzīvotāji veido savu vidi -2016” un saņēma atbalstu projekta “Aglyunas skoti” realizācijai.

Viens no projekta mērķiem ir paplašināt tradicionālo ar velo saistīto aktivitāšu loku, jo ”Velomīļi” jau kopš 2008. gada ik vasaru Aglonā organizē tautas velosporta svētkus „Ar veļiku pa Aglyunu”. Lai piesaistītu plašāku auditoriju šim pasākumam 2016. gadā,  Aglonas novada svētku laikā, tiek plānota jauna aktivitāte – velo orientēšanās sacensības “Aglyunas skoti”, kas sniegs iespēju aizraujošā veidā apskatīt interesantus, kultūrvēsturiskus un skaistus apskates objektus Aglonas novada teritorijā, un izmantojot sportiskās aktivitātes, vēl vairāk popularizēt aktīvu un veselīgu dzīvesveidu gan vietējā sabiedrībā, gan Latvijas mērogā. Otrs mērķis – turpināt sadarbību ar CSDD, informējot iedzīvotājus par velosipēdista drošību ceļu satiksmē un organizēt izbraukuma velosipēdista tiesību kārtošanu .

Realizējot projekta aktivitātes, maija viducītī, pirms vasaras brīvdienām un lielās velosezonas uzsākšanās, Aglonas novada visās izglītības iestādēs tika noorganizēti izbraukuma velosipēdista tiesību kārtošanas eksāmeni. Eksāmenus kārtot pieteicās 70 dažāda vecuma dalībnieki, tai skaitā, arī personas ar autovadītāju tiesībām, diemžēl tikai pusei kabatās ir jaunā veida velosipēda vadītāja apliecības, jo eksāmenu laikā vērojamais satraukums un nepacietība iedziļināties testa jautājumos atsaucās uz testa rezultātiem.

“Velomīļi” aicina šo vasaru pavadīt aktīvi braucot ar riteņiem, ievērot ceļu satiksmes noteikumus un piedalīties gan velo orientēšanās sacensībās “Aglyunas skoti” (30.07.2016.), gan velosporta svētkos „Ar veļiku pa Aglyunu” (27.08.2016.). Sekojiet informācijai www.draugiem.lv, www.neaizmirstule.lv un pašvaldības mājas lapā www.aglona.lv

Attēlos: Aglonas internātvidusskolas skolēni saņem velosipēdista tiesības.

 

Informāciju iesniedza: Ingūna Barkeviča, VIIG “Velomīļi” pārstāve

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv