Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aglonas internātvidusskolas 28. marta ekskursija

Pateicoties ES finansiālajam atbalstam ceļa izdevumiem, Aglonas internātvidusskolas skolēni  28. martā devās ekskursijā uz Rīgu.


Ekskursijas pirmā pieturvieta bija ES pārstāvniecība, kurā iepazināmies ar ES veidošanās vēsturi, ES  iestāžu – parlamenta, Eiropadomes darbu. Nodarbībā vērojām prezentāciju, klausījāmies stāstījumu par jauniešu iespējām ES un grupu darbā  izspēlējām spēli „Bingo” par ES.

Ekskursijas turpinājumā sadalījāmies 2 grupās un devāmies iepazīt mākslas pasauli. Daļa skolēnu apmeklēja Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un apskatīja rekonstruēto muzeja ēku, pamatekspozīciju par Latvijas mākslu. Katrs varēja izvēlēties  savu mīļāko gleznu, mākslinieku.
8. un 9. klases skolēni apmeklēja mākslas muzeju “Rīgas Birža”, kur gide iepazīstināja gan ar ēkas vēsturi, gan Austrumu tautu – japāņu, ķīniešu, indiešu mākslas darbiem. Apskatījām ziloņkaula figūriņas, indiešu sieviešu sari, indonēziešu darinātos batikas audumus, mūmiju, sudraba kabinetu.
Mums bija unikāla iespēja redzēt renesanses laika mākslinieka Rafaēla Sancio da Urbīno (1483–1520)  gleznu “Svētā Katrīna no Aleksandrijas”, kura Latvijā eksponēta pirmo reizi un atvesta no Itālijas.
Muzejā aplūkojām dažādu gadsimtu mākslas darbus, kuri visi ir oriģināli, jo turīgie rīdzinieki 19.-20.gs. savākuši bagātīgu mākslas kolekciju.
Skolēnu interesi raisīja “Artistry. Polijas tēlniecības 100 gadi” izstādes darbi. Skulptūras, objekti un instalācijas no Polijas Tēlniecības centra Oroņsko “noslēpumu dārza” bija labs iemesls sarunām par mākslu un vēsturi.
Pēc nelielas ekskursijas pa Vecrīgu abas grupas apvienojās un devās uz “Sky park”, lai izvingrinātos lēkājot batutos, izcīnot sumo cīņas.
Skolēni atzina, ka sportiskās aktivitātes ļoti noderīgas pirms mājup brauciena  autobusā un  “Ādažu čipsu” uzturklases apmeklēšanas.

FOTOGALERIJA.

Informāciju iesniedza: Dzintra Rateniece, Aglonas internātvidusskolas skolotāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv