Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aglonas internātvidusskolas 8. klases panākumi konkursā “Esi drošs – neesi pārdrošs”

Šo izglītojošo konkursu par drošības jautājumiem jau vairākus gadus organizē Iekšlietu ministrija sadarbībā ar VUGD, A/S „Latvijas Gāze”, Valsts policiju,  A/S „Sadales tīkls”, NMP dienestu un Līvu Akvaparku.

Šogad konkursā nolēmām piedalīties arī mēs, Aglonas internātvidusskolas 8. klase un izveidojām komandu „Šokolāde”. Komandas dalībnieki: Anita Sadovska, Jānis Petrovs, Annija Rateniece, Rihards Matisāns, Tatjana Ivanova.
Pirmā atlases kārtā septembrī vajadzēja elektroniski atbildēt uz 30 jautājumiem, piedāvāt problēmu risinājumus riskantās situācijās. Izrādās, ka šogad 1. kārtā piedalījās 133 komandas no visas Latvijas.
Liels prieks, ka iekļuvām 20 komandu – pusfinālistu skaitā un 13. oktobrī devāmies uz Rīgu, lai Iekšlietu ministrijā klātienē veiktu uzdevumus, ko sagatavoja konkursa organizatori. Katrai komandai vajadzēja sagatavot priekšnesumu par tēmu „Esi drošs – neesi pārdrošs”, ko vērtēja konkursa žūrija.
Pasākumu vadīja Atis Zviedris jeb „Flame”, komandas uzmundrināja talismani – Gāzēns, Baltiņš, Bebrs, Runcis, zilonis. Konkursa starplaikā varēja papildināt zināšanas par elektrodrošību, iepazīt elektromontiera profesiju, izmēģināt dažādus instrumentus.
Valsts policijas pārstāvji iepazīstināja ar kriminālistikas nodaļas darbu. Pirkstu nospiedumu paraugu ņemšana ir viņu ikdiena, bet skolēni to darīja pirmo reizi. Mūsu komandai piektdiena -13. oktobris bija veiksmīga, pusfinālā ieguvām 2. vietu, Lu-Lū picu un iespēju piedalīties finālā, lai cīnītos par titulu ‘Visdrošākā klase 2017”.
10 zinošākās komandas skolēnu brīvdienās 26. oktobrī atkal devās uz Rīgu, lai piedalītos finālā. Konkursa finālsacensības notika A/S „Latvijas Gāze” senajā gāzes fabrikā, 19. gs. ēkā .
Zināšanas par drošības jautājumiem bija jāparāda 10 posteņos. Pēc izlozes un konkursa himnas nodziedāšanas sākās sacensības policijas, ugunsdzēsēju, gāzes dienesta, mediķu sagatavotajās stacijās. Izpildīt testus par elektrodrošību, aprīkot velosipēdu, lai ar to droši varētu piedalīties satiksmē, sagatavot ārkārtas evakuēšanās somu, veikt atdzīvināšanas pasākumus – tā ir tikai daļa no finālistu veiktā. Mūsu komandas devīze : „Nebaidies riskēt! Ja uzvarēsi- būsi laimīgs , ja nē – gudrāks!’ piepildījās. Gatavojoties un piedaloties konkursā, apguvām daudz noderīgu zināšanu, prasmju. Konkursa finālā ieguvām 4. vietu un zināšanas. Paldies skolas ārstei O.Korniševai un direktora vietniekam I.Ivbulim par padomu un palīdzību, gatavojoties konkursam. Fotogalerija. Izmantotas raksta autora un Iekšlietu ministrijas arhīva fotogrāfijas.

Informāciju iesniedza: Dzintra Rateniece, Aglonas internātvidusskolas 8. klases audzinātāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv