Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Aglonas internātvidusskolas jaunieši apmācībās „Ar uzņēmību pret bezdarb(īb)u”

Saturs atjaunots: 14.05.2012.

Latvijas -  Šveices sadarbības programmas „Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos”  ietvaros  V/A  „Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra” aicināja  Latgales jauniešus un jaunietes , vecumā no 17 līdz 25 gadiem no lauku apvidus,  pieteikties  apmācībām „Ar uzņēmību pret bezdarb(īb)u”, kas notika  20.-22. aprīlī un turpināsies 18.-20. maijā, informējusi  Aglonas internātvidusskolas 11.klases skolniece Sanita Dombrovska.

Apmācību mērķis – veicināt  jauniešu uzdrīkstēšanos, uzņēmīgumu un iesaistīšanos Latgales sabiedriskajā dzīvē. Par dalību apmācībās nebija jāmaksā. Dalībniekiem  tika nodrošinātas naktsmājas, ēdināšana un apmācību materiāli. Kopumā no Latgales reģiona piedalījās 78 jaunieši, kuri sūtīja pieteikuma anketas uz e-pastu līdz 2012. gada 10. aprīlim. Izvērtējot iesūtītās anketas, 22 jaunieši tika apstiprināti dalībai apmācībās. Veiksmīgo vidū bijām arī mēs -11. klases skolnieces Diāna Pēterāne un  Sanita Dombrovska.
Apmācības norisinājās viesu namā „Ezerkrasti”, kur ērti varēja nokļūt ar sabiedrisko transportu. Apmācības vadīja divi lieliski cilvēki -  Māris Resnis un Ieva Garjāne. Mūs atbalstīja arī Latgales apmācību koordinatore Daina Kriviņa. Apmācības notika trīs dienas.  Apbrīnojami, kā apmacību vadītāji  spēja piesaistīt mūsu uzmanību! Viņi iejutās jauniešu lomā un spēja pat visnedrošākajiem likt pasmaidīt, ticēt sev un savam mērķim. Atceros,  kad šaubījos par savām spējām, kā nokļūt līdz savam mērķim,  Māris man atgādināja: „Sanita, tu to vari, nepadodies, tev ir visas iespējas!” Hmmm…žurnālistika, zinu, ka man tiešām izdosies!

Apmācību laikā bieži bija arī pārtraukumi, lai mēs justos brīvāk, uzdrošinātos iepazīties ar apkārtni, darbiniekiem un jauniešiem. Katrā nodarbībā Māris un Ieva mūs pārsteidza ar kaut ko jaunu un interesantu, bet galvenais viņu mērķis bija mūs iepazīstināt vienam ar otru, virzīt sevi uz mērķi, tiekties pēc tā.

Jaunieši bija atraktīvi un visi iesaistījās uzdotajos uzdevumos, mēs iemācījāmies strādāt un sadarboties grupās, kā arī iepazīt tuvāk viens otru. Jaunieši bija ar lielisku humora izjūtu, smaidīgi, atraktīvi, sportiski, apņēmīgi un apzinīgi. Ātri vien mēs kļuvām par vienu komandu un uzdrīkstējāmies uzticēt viens otram savu mērķi, kā arī viens otru iedrošinājām tiekties pēc tā.

Sestdien, 21.aprīlī,  mēs arī talkojām, uzkopjot viesu mājas apkārtni. Pēc labi padarīta darba mēs kopīgi iestādījām eglīti.

„Ezerkrasti” spēja pārsteigt ne tikai ar brīnišķīgajām ēkām, bet arī ar elpu aizraujošiem dabas skatiem, ko neviens no mums nepalaida garām. Mūs ne tikai pārsteidza lieliskās lekcijas, bet arī vienreizējās maltītes, kas lika justies katru reizi kā svētkos.  Brīvajā laikā mums bija iespēja spēlēt biljardu, baudīt saunu, baseinu, kā arī brīnišķīgo jauniešu kompāniju.

Ko mēs ieguvām?

Jaunus draugus, apņēmību, sadarbību, uzticēšanos, gandarījumu, mērķi. Tā pagāja visas 3 apmācības dienas, pati grūtākā diena bija atvadas.  Ar nepacietību gaidām 18.maiju, kad atkal visi dosimies uz „Ezerkrastiem”.

Paldies Dainai  Kriviņai, ka deva mums šo iespēju un pieredzi, mūsu dzīvē iegūtās patīkamās atmiņas,  jaunos draugus. Latgalē ir daudz  brīnišķīgu cilvēku! Paldies!