Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aglonas internātvidusskolas mācību ekskursija uz Rīgu 10. janvārī

Par veiksmīgu startu konkursa „Esi drošs-neesi pārdrošs” finālā mūsu skolas 8. klases komanda balvā saņēma biļetes uz hokeja spēli Rīgā. Paņēmām līdzi draugus un 10. janvārī devāmies ekskursijā uz Rīgu.

Šis ir Latvijas simtgades gads, tāpēc izmantojām iespēju un apmeklējām izstādi LNB ”Luters. Pagrieziens”. Tā ir unikāla reformācijas sākuma atcerei veltīta izstāde, kuru veidoja Latvijas un Strasbūras Nacionālās bibliotēkas. Izstādes noformējuma autors Reinis Suhanovs iekārtojis telpu, kas ļauj izprast reformācijas ietekmi Latvijā (tajā laikā Livonijā).
7.klases skolniece Kerija uzsvēra, ka izstāde maksimāli ieveda reformācijas laikā, interesants paņēmiens bija ogļu melnās sienas telpā. Koka plātnēs iegrebti nozīmīgu cilvēku portreti kā sienu dekorācijas, skaņu efekti radīja īpašo izstādes gaisotni.
Gide mums atklāja daudz interesantu faktu par Luteru, ko mācību grāmatās neizlasīsi.
Bibliotēkā apmeklējām arī izstādi, kas veltīta drukas tehnoloģijām -„Melnās mākslas darbnīca”. Mūs iepazīstināja ar dažādām iespiedtehnikām-augstspiedumu, dobspiedumu, sietspiedi, gludspiedi un digitālo druku.
Izrādās, ka Latvijas pirmās pastmarkas mākslinieks Ansis Cīrulis iespieda uz vecām kara laika kartēm, jo valstij trūka papīra.
Paši varējām izveidot atklātnes par Mārtiņu Luteru un tās nosūtīt kādam cilvēkam no Latvijas simtgades biroja LNB.
Tuvojās vakars, un mēs devāmies uz arēnu „Rīga”, kur 10. janvārī notika Rīgas „Dinamo” un Kazaņas „Ak Bars” spēle. Pirms hokeja spēles skolēni paspēja iepazīt “Arēnu Rīga”, piedaloties dārgumu lādes spēlē, izdziedāt Latvijas simtgades dziesmas “Elektrum” organizētajā pasākumā un izspēlēt erudīcijas spēli par hokeju.
Lai gan rīdzinieki hokeja mačā pret KHL austrumu konferences līdervienību „Ak Bars” zaudēja ar 1:4, spēle bija ātra, azartiska. Jutām līdzi, uzmundrinājām mūsu hokejistus, 9. klases skolniece Samanta atzina, ka hokeja spēle bija aizraujoša, un bija žēl, ka mūsējie zaudēja.
Ceram, ka nākošās spēles Rīgas „Dinamo” komandai būs rezultatīvas un veiksmīgākas.
Paldies Aglonas novada domei, kas atbalstīja šo ekskursiju un piešķīra autobusu.

FOTOGALERIJA

Informāciju iesniedza:  Dzintra Rateniece, Aglonas internātvidusskolas skolotāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv