Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aglonas internātvidusskolas skolēni iepazīst darba pasauli

6. martā Aglonas internātvidusskolas 1. – 4. klašu skolēni piedalījās Aglonas novada pašvaldības karjeras attīstības atbalsta pasākuma ,,Profesiju virpulis” ietvarā  rīkotajā mācību ekskursijā. Skolēni apmeklēja Jersikas čipsu ražotni Upeniekos un Leļļu galeriju Preiļos.


Ekskursiju pa uzņēmumu, iepazīšanos ar ražotni un pārtikas tehnologa profesiju noorganizēja uzņēmuma valdes loceklis Artis Paegle. Čipsu īpašo garšu nosaka tieši pārtikas tehnologa zināšanas. Skolēni degustēja 8 veidu čipsus, izteica savas domas par garšu. Degustācija sniedza personisku pieredzi un baudu. Skolēniem radās interese par šo profesiju.

Gatavie čipsi nonāk fasētāja rokās, kas pārbauda katras paciņas kvalitāti un svaru. Nokomplektētās kastes nonāk noliktavā, kur gaida naskos šoferus, lai tos izvadātu pa tuviem un tāliem veikaliem.

Leļļu galerijā skolēni noskatījās izzinošu filmu un iepazinās ar šuvēja, tērpu mākslinieka, leļļu meistara, dizainera un galerijas vadītāja profesijām. Ar lielu interesi visi sekoja līdzi lelles tapšanas procesam. Daudzi bija pārsteigti, ka leļļu meistarei jāpārvalda vairākas profesijas, lai izgatavotu lelli. Visi saņēma izsmeļošas atbildes uz interesējošajiem jautājumiem. Skolēniem pašiem bija iespēja pārtapt seno laiku tēlos. Ar aizrautību bērni iejutās galma dāmu, princešu, musketieru un karaļu lomās. Par to jāpateicas māksliniecei, šuvējai, leļļu meistarei Jeļenai Mihailovai.

Tā nepiespiestā, atraktīvā veidā skolēniem bija iespēja iepazīt pieaugušo darba pasaules daļu. Paldies par sadarbību šīs burvīgās mācību ekskursijas organizēšanā Aglonas novada karjeras konsultantei Inārai Ukinai. Tas bija tikai neliels ieskats plašajā profesiju klāstā. Iepazīšanās ar sava darba entuziastiem skolēniem parāda, ka savus sapņus sekmīgi var īstenot dzimtajā pusē.

informāciju iesniedza: Ināra Daukšte, Aglonas internātvidusskolas skolotāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv