Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aglonas internātvidusskolas skolēni iepazīst Daugavpils vēsturi

21. septembrī mūsu skolēni devās mācību ekskursijā, kuras laikā apmeklēja Daugavpils skrošu rūpnīcu, vecāko munīcijas ražotni Ziemeļeiropā  (dibināta 1885. gadā).  Skrošu rūpnīcā ir 37 metrus augsts, strādājošs svina liešanas tornis. 
Skolēniem bija iespēja apskatīt vēsturisko ekspozīciju, skrošu liešanas cehu, noskatīties filmu par skrošu ražošanu un uzkāpt tornī, zem kura atrodas 19 metrus dziļa dzesēšanas aka. Pateicoties gidam Pāvelam, skolēni tagad zina skrošu gatavošanas noslēpumus. Ekskursijas noslēgumā varēja izmēģināt roku, pārbaudīt precizitāti rūpnīcas šautuvē.
Otrs apskates objekts bija Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs. Mums bija iespēja atvērt muzeja durvis un iepazīt kultūrvēsturiskā mantojuma vērtības – gleznas, mēbeles, ko saudzīgi glabā muzejs. Skolēni piedalījās muzeja pedagoģiskajā programmā un apmeklēja muzeja krātuvi, kurā atrodas Latgales keramika, seni svari, pulksteņi, gludekļi, lampas un citi sadzīves priekšmeti.
Pats muzejs atrodas jūgendstila ēkā, kura ir kultūrvēsturisks arhitektūras piemineklis. Skolēni apmeklēja arī Dubrovina parku, kas ir iekārtots 19. gs. pēc toreizējā pilsētas mēra Pāvela Dubrovina iniciatīvas. Paldies Monreālas Latviešu sabiedriskajam centram par ekskursijas atbalstīšanu.

Informāciju iesniedza:  Dzintra Rateniece,  Aglonas internātvidusskolas vēstures skolotāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv