Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Aglonas internātvidusskolas skolēni piedalījās konkursā „Mans novads, mana pilsēta”

9.decembra rīts Aglonas internātvidusskolas 3.un 4.klases skolēniem bija priecīga satraukuma piepildīts – priekšā brauciens uz Rīgu, lai piedalītos Latvijas Tautas frontes (LTF) 25. gadadienai veltītajā skolēnu radošo darbu konkursa „Mans novads, mana pilsēta” noslēguma pasākumā Ziemeļblāzmas pilī.

Skolēni zīmēja skaistākās Aglonas novada vietas. Savos darbos atspoguļoja skaistāko, vēsturisko savā novadā, pilsētā, ar ko lepojas un par ko priecājas tuvākajā apkārtnē.
Kad tuvojāmies Rīgai, likās, ka braucam uz ziemas pasaku valstību – koki apsniguši ar baltām sniega kupenām, sniegs saulē vizuļoja.
Ziemeļblāzmas kultūras pilī mēs apskatījām visas Latvijas skolēnu zīmējumus un prieks, ka atradām arī savus zīmējumus. Pasākuma organizētāji mūs visus cienāja ar garšīgām kūciņām, sulu un tēju.
Tad sākās svētku koncerts un apbalvošanas ceremonija. Uz lielā ekrāna redzējām labākos zīmējumus – arī Kameņecas lielo akmeni, Aglonas baziliku, Maizes muzeju – dažādās tehnikās veidotus darbus.
Koncertu sniedza dziedātāja Māra Upmane – Holšteina, Latvijas Nacionālo bruņoto spēku orķestris. Īpaši saviļņojoša bija Latvijas valsts himna, ko dziedājām orķestra muzikālajā pavadījumā. Bērni varēja dzirdēt atmodas laika dziesmas, kuras dziedāja janvāra barikāžu laikā. Mūziķis Valters Frīdenbergs vadīja apbalvošanas ceremoniju un tās laikā mēs izjutām prieku, saviļņojumu un gandarījumu par mūsu skolēniem, kuri ieguva godalgotas vietas: 1.vietu – Kerija Keita Kampāne (3.kl.) un Annija Rateniece (4.kl.), 2.vietu – Ričards Matīss Āriņš (3.kl.), Deniss Dronovs (3.kl.),Viktorija Nartiša (4.kl.), Jevģenija Žurilo (4.kl.), Konstantīns Ivanovs (4.kl.), 3.vietu – Anita Sadovska (4.kl.).
Pasākuma turpinājumā redzējām un dzirdējām labākos videofragmentus no 5.-9.kl. un vidusskolnieku darbiem par LTF. Īpaši interesanta šķita skolnieku intervija ar Daini Īvānu, viņa atziņa, ka nekas nav stiprāks par atklātību un patiesību.
Pēc koncerta mūsu bērni nofotografējās ar Valteru Frīdenbergu, un tad visi devāmies uz Ziemeļblāzmas pils parku. Sveču izgaismotais ceļš mūs aizveda līdz laukumam, kur karavīri – pavāri mūs cienāja ar garšīgu plovu un siltu tēju.

Pēc pastaigas pa izgaismoto parku sākās mūsu mājupceļš uz Aglonu.
Paldies skolotājai Valentīnai Kočkerei, kura rosināja mūsu bērnus piedalīties konkursā „Mans novads, man pilsēta”, stiprinot apziņu par valstisko identitāti un lepnumu par dzimto Aglonas novadu.

Skolotāja Dzintra Rateniece

Informāciju sagatavoja un iesniedza:
Zane Ločmele
Aglonas novada domes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
T: 65324573
e-pasts: zane.locmele@aglona.lv