Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Aglonas jaunieši pierāda sevi konkursā „Nāc sadziedāt!”

Popgrupa „M.A.L.A.” jeb Aglonas kultūras centra jauniešu vokālais ansamblis, kurā dzied Marģers Kroičs, Agnese Kroiče, Laima Zārberga un Agris Kroičs (MALA), vadītāja Gunta Gulbe, piedalījās jauno izpildītāju konkursā „Nāc sadziedāt!”. Konkurss norisinājās 19. martā, Rīgas Stradiņu Universitātes aulā, kas ir jaunākā koncertzāle Rīgā. Konkursā piedalījās vairāk nekā 500 solisti un popgrupas no visas Latvijas, informējusi Popgrupas „M.A.L.A.” vadītāja Gunta Gulbe.

„Jaunos talantus vērtēja kompetenta žūrija: mūziķis Igo; aktrise, dziedātāja Ieva Kerēvica; producents, dzejnieks, komponists Guntars Račs; dziedātāja Ieva Akurātere un mūziķis, skaņu režisors, komponists Aigars Grāvers.

Konkursā dalībnieki izpildīja vienu dziesmu dzīvajā izpildījumā – latviešu komponista dziesmu latviešu valodā. Vērtēšanas kritēriji:

Repertuāra izvēle atbilstoši vecuma grupai.

Skatuviskais sniegums.

Priekšnesuma mākslinieciskā kvalitāte.

Tehniskais izpildījums.

Skatuves tēls.

Fonogrammas un aranžējuma kvalitāte.

Vokālās prasmes (daudzbalsība – popgrupām).

Dalībnieki tika vērtēti vecuma grupās, popgrupa „M.A.L.A.” bija vecākajā grupā (15-20 gadi) un izpildīja U. Marhileviča, G. Rača dziesmu „Iedomājies”. Neskatoties uz lielo konkurenci Aglonas jaunie talanti tika novērtēti un ieguva 1.vietu vecākajā grupā. Balvā saņēma dāvanu karti – vienas dziesmas ierakstu, ierakstu studijā „GG Audio”, kā arī atpūtu sporta kompleksā „Ķeizarmežs”.

Popgrupas vadītāja un dalībnieki saka lielu paldies visiem, kas iedrošināja piedalīties, palīdzēja sagatavošanās procesā – BSAC „Somerseta” vadītājai Inārai Ukinai, Aglonas kultūras centra darbiniekiem un vadītājai Oksanai Spīķei, Aglonas novada domei, Aglonas bazilikas kora skolas skolotājiem par sniegtajām zināšanām un prasmēm visu šo gadu laikā, kā arī saviem vecākiem par atbalstu.

Ar šo uzvaru esam pierādījuši to, ka arī Aglonā ir talantīgi jaunieši, kas nes sava novada vārdu Latvijā. Aicinām visus noticēt saviem spēkiem un neskatoties uz neko, riskēt un doties pretī saviem sapņiem.”

4 Komentāru

 1. Agris saka:

  Liels prieks par paveikto!!! ;)

 2. Arturs Grazulis saka:

  Malaci! Jus esat Aglonas lepnums!

 3. lasītājs saka:

  Paldies pašai Guntai par lielisko veikumu!
  Labs sākums, tā turpināt!

 4. Ignats Makejevs saka:

  Man prieks par Aglonas nov un par Aglonas talantiem!