Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aglonas jaunietes mācās “Nākotnes akadēmijā”

Saturs atjaunots: 20.04.2018.

 Uz Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes aicinājumu pieteikties uz bezmaksas apmācību ciklu „Nākotnes akadēmija” varēja pieteikties jaunieši vecumā no 15 – 30 gadiem no visas Latvijas. No Aglonas novada pieteicās divas jaunietes -Laila Meirule un Līga Rajecka. Atlase bija stingra, tika atlasīti tikai 30 radoši, motivēti un zinātkāri jaunieši, bet pieteikušies bija 5 reizes vairāk. Mūsu meitenes bija starp tiem 30 jauniešiem, kas tika aicināti uz apmācībām. Ar saviem iespaidiem dalās Laila Meirule:„Tas notika tā, ka pēc Aglonas novada  Jauniešu lietu speciālistes ierosinājuma un uzmundrinājuma,  es pieteicos apmācībām aizpildot LSKJ sagatavotu anketu. Dažas dienas vēlāk, ieejot e-pastā, biju saņēmusi 5 papildus atlases jautājumus, sakarā ar to, ka esot pieteikušies 5 reizes vairāk jauniešu no visas Latvijas kā viņi spēj uzņemt. Nākošajā dienā man piezvanīja Latvijas Sarkanā Krusta jaunatnes administratore Laura Riekstiņa un pateica, ka es esmu tikusi uz apmācībām un LSK jaunieši gaida mani un cer, ka ieradīšos un sadarbošos arī pēc visām apmācībām ar viņiem.
Tad nu es 1. martā devos uz Rīgu. Apmācības ilga 2 dienas, bet tā bija tikai pirmā daļa no četrām. Iepazinos ar dažādiem atraktīviem jauniešiem no Liepājas, Rīgas, Valkas, Valmieras, Rēzeknes, Olaines u.c. Latvijas vietām.
Pirmajās nodarbībās mēs apskatījām, apspriedām, analizējām un meklējām dažādus risinājumus par tēmu ”Vardarbība un diskriminācija”. Iemācījāmies un paši novadījām 40 min garu kvalitatīvu nodarbību par vardarbību. Daudz strādājām grupās, tādējādi, iemācījāmies sadarboties lielās cilvēku grupās un sadalīt pienākumus un vairāk uzdrošināties komunicēt. Skatījāmies interesantas prezentācijas un veidojām diskusijas, un aktīvi tajās līdzdarbojāmies.
1. martā pēc nodarbībām, vakarā, devāmies mazā ekskursijā pa Vecrīgu, kur mums LSKJ brīvprātīgais gids Valdis, parādīja un pastāstīja par Vecrīgas vēsturi. Tas bija lielisks noslēgums pirmajam vakaram.
Mani iespaidi ir tikai un vienīgi pozitīvi, esmu sasmēlusies daudz enerģijas, dzīvesprieka no šiem jaukajiem LSKJ jauniešiem. Ieguvumu ir ļoti daudz, kurus ir  grūti vārdos aprakstīt… Es noteikti turpināšu apmācības, lai vēlāk dalītos informācijā un pieredzē ar citiem Aglonas novada jauniešiem”.

Pēc Aglonas novada domes Jauniešu lietu speciālistes Ināras Ukinas informācijas

sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv