Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Aglonas koris Gregorisko Dziedājumu festivālā Bratislavā

Saturs atjaunots: 24.11.2014.

No 23.-26. oktobrim Slovākijas pilsētā Bratislavā norisinājās V Starptautiskais Gregorisko Dziedājumu festivāls. Šis festivāls Bratislavā notiek divos gados reizi.

Festivāls sākās ar Atklāšanas koncertu ceturtdienas vakarā. Tas notika Bratislavas Jezuītu baznīcā. Savas prasmes un profesionalitāti gregoriskajā dziedāšanā demonstrēja slovāku gregoriskie ansambļi. Festivāla mākslinieciskais direktors Milans Kolena uzrunā dalībniekiem akcentēja, ka gregoriskie dziedājumi ir meditācija un lūgšana, kas nāk no sirds.

Festivāla otrā diena sākās ar ekskursiju pa Bratislavas vecpilsētu, kurā uzzinājām interesantus faktus par pilsētu, tās iedzīvotājiem un pilsētas viesiem dažādos vēsturiskajos laikos. Vairākās vietās pilsētas ielās ir novietotas klavieres, kur katrs, kurš prot un vēlas, var izmantot iespēju atskaņot kādu dziesmu vai skaņdarbu. Vakarā notika koncerts sv.Mārtiņa katedrālē. Tajā uzstājās festivāla viesi, kur katrs no ansambļiem rādīja savu labāko sniegumu. Šajā koncertā ar lielu atbildību un godu pārstāvēt Latviju, Aglonu, dziedājām arī mēs – kora “Assumpta” gregoriskā grupa. Šo festivāla koncertu filmēja Slovākijas televīzija TV LUX. Kora “Assumpta” gregoriskā grupa saņēma daudz komplimentu par labu un interesantu koncerta programmu un īpaši jauku skanējumu.

Sestdienas rīta sākās gregorisko dziedājumu meistarklases prof. Franca Karla Prassla vadībā. Tika iestudēti Baznīcas parastā gada laika 30.svētdienas gregoriskie dziedājumi. Dažos dziedājumos par kantoriem (priekšdziedātājiem) tika izvirzīti gregorisko dziedājumu ansambļi, katram dziedājumam cits. Meistarklases noslēdzās ar visu gregorisko ansambļu kopēju sv. Mises dziedāšanu Bratislavas Jezuītu baznīcā. Sv. Misi celebrēja bīskaps František Rabek. Tā tika translēta Slovākijas radio „Radio Lumen”. Šajā sv. Mises Vispārējās lūgšanas laikā izskanēja katras festivāla dalībnieku valsts valoda, tai skaitā arī latgaliešu valoda. Sv. Misi var noklausīties šeit : http://www.lumen.sk/archiv.html?page=1

Pēc sv. Mises izskanēja austriešu gregoriskā ansambļa koncerts un tika pasniegti diplomi.

Festivāla noslēguma dienā – svētdien – gregorisko dziedājumu ansambļi dziedāja sv. Mises Bratislavas baznīcās.

V Starptautiskajā gregorisko dziedājumu festivālā piedalījas 11 gregorisko dziedājumu ansambļi no Austrijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Slovākijas un Latvijas.

Kora „Assumpta” gregoriskā grupa festivālā godam nesa pasaulē Latvijas un Aglonas vārdu, ieguva jaunu pieredzi gregorisko dziedājumu dziedāšanā, satika jaunus mūzikas un dziesmas draugus.

Šeit ir iespēja apskatīt festivāla fotogaleriju: http://choral-music.sk/en/festivaly/archiv

Pateicamies kora „Assumpta” gregoriskās grupas atbalstītājiem un sponsoriem – AGLONAS BAZILIKAS DRAUDZEI un pr. Daumantam Abrickim, SIA CAKULI, Aglonas UAC vadītājai Inārai Gražulei, Anatolijam Ruskulim un priesterim Vladimiram Gusevam! Brauciena izmaksām lielākā finansējuma daļa tika piešķirta no Valsts Kultūrkapitāla Fonda (VKKF).  Sadaļā Fotogalerijas ir apskatāmas festivāla fotogrāfijas.

Informāciju un foto iesniedza: Inga Dzalba, kora ASSUMPTA prezidente

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv