Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Aglonas novada „Cālis 2012”

Daudzas pavasarīgas, līksmas dziesmiņas mazo «cālēnu» izpildījumā 22.martā pieskandināja Aglonas novada kultūras centru. Lai veicinātu pirmsskolas vecuma bērnu muzikālo attīstību,  Aglonas novada bērnu brīvā laika pavadīšanas centrs rīkoja  ikgadējo mazo vokālistu konkursu «Cālis 2012» .
 

 

 

 

 

Konkursa nolikumā paredzēts, ka tajā var piedalīties bērni līdz sešu gadu vecumam, un šogad mazo vokālistu konkursam Aglonā bija pieteikti trīspadsmit no diviem līdz  sešiem gadiem veci bērni. Tika piešķirtas trīs galvenās balvas. Par to saņēmējiem pēc žūrijas vērtējuma kļuva Niks Kristiāns Karpovs, kas ieguva titulu «Cālis 2012», bet titulu «Vice Cālis 2012» saņēma Megija Lukjanoviča. Par titula „Lieliskais cālis” ieguvēju kļuva Elmārs Stivriņš. Piecgadīgajam Nikam Kristiānam ļoti patīk cept kūkas un spēlēties ar mašīnām. Sešgadīga Megija labprāt spēlējas ar lellēm un sapņo kļūt par frizieri.  Mazajam Elmāram ļoti patīk spēlēt futbolu.
Titulu  „Cālis 2012” un „ Vice Cālis 2012” ieguvēji  izvirzīti uz konkursu «Cāļu Cālis 2012», kas notiks 9. aprīlī Daugavpilī.

 

 

 

 

 

 

Konkursa dalībnieku sniegumu vērtēja žūrija:  Preiļu 1.pamatskolas  mūzikas skolotājs Intars Mežinieks, Rušonas pamatskolas mūzikas skolotāja Solvita Ķibere.
Visu mazo vokālistu sniegums bija lielisks! Paldies mazo dziedātāju muzikālajām pedagoģēm – Ivetai Soldānei un Guntai Gulbei.
Lai gan Aglonas novadā konkurss tiek rīkots tikai otro gadu, mazo vokālistu konkurss «Cālis» ir iemantojis lielu popularitāti arī pie mums, nevien valstī.  Bērni tam gatavojas ar lielu aizrautību, nozīmīgs ir vecāku atbalsts. Konkurss parasti notiek īpašā emocionālā gaisotnē, neatstājot nevienu klausītāju vienaldzīgu.
Pateicību izsakām pasākuma sponsoram z/s „Deņevo” īpašniekam Vladislavam Stivriņam. Pasākumu atbalstīja Aglonas novada dome.