Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Aglonas novadā darbojas slēpošanas – nūjošanas trase

Saturs atjaunots: 16.02.2015.

Aglonas novada iedzīvotāji mīl ziemas sporta veidus un gaida atbilstošus laika apstākļus, lai nodotos ziemas priekiem. Aglonas novads lepojas ar dziļām distanču slēpošanas tradīcijām. Daudzi atceras, ka agrāk šeit bija laba sporta bāze gan distanču slēpošanai, gan biatlonam. Aglonā notika gan sporta nometnes slēpošanai, gan sacensības. Aglonas novada vidējā un vecākā paaudze arī pašlaik pievēršas individuāli šim sporta veidam. Aglonas novadā ir labvēlīgs reljefs un klimats slēpošanas attīstībai. Aglonas novada Sporta centrs Latvijas – Lietuvas – Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas 2007-2013 projekta Nr.LLB-2-255 “„Veselīga dzīvesveida veicināšana Latvijas un Baltkrievijas pierobežas reģionos”/”Move for Life” ietvaros papildināja savu materiāli tehnisko bāzi, iegādājoties sniega motociklu “Polaris” ar trašu veidošanas aprīkojumu, slēpju komplektus (slēpes, nūjas, zābaki), nūjošanas nūjas un slēpju sagatavošanas aprīkojumu (slēpju sagatavošanas galdu, gludekli vaska izlīdzināšanai, vaskus un skrāpjus. Uzkrītot atbilstoša biezuma sniega segai, trases uzturētājs Leonīds Tarvids sācis veidot slēpošanas trases. Aglonas sporta centrā strādājošie gatavo slēpes, ko izsniegs apmeklētājiem. Lūdzam izturēties saudzīgi, izmantojot iznomāto inventāru, jo tas nav no lētajiem. Aglonieši jau iepazinuši Aglonas slēpošanas un nūjošanas trasi 1,45 km garumā Aglonas ciemā gar Cirīša ezera krastu, blakus estrādei un peldētavai. Trases konfigurācija ar pacēlumiem, nobraucieniem ir izmantojama gan slēpotājiem, gan nūjotājiem. Distanču slēpošanai pie Aglonas vidusskolas ierīkota atsevišķā trase. Bērniem un jauniešiem distanču slēpošana būs īpaši noderīga veselīga dzīvesveida sastāvdaļa, jo te tiek trenētas visas muskuļu grupas, uzlabota līdzsvara izjūta un kustību koordinācija, kā arī veicināta izturība, stiprināta imūnsistēmu. Līdzīga iedarbība ir arī nūjošanai jeb Nordic Walking, ar ko parasti nodarbojas vecāka gadagājuma cilvēki. Slēpošanas, nūjošanas trases brīvdienās un vakaros var izmantot pieaugušie aktīva dzīves veida cienītāji, bet skolēni tās izmantos sporta stundās un brīvajā laikā. Slēpošanas un nūjošanas trašu izveidošana Aglonā veicinās veselīga dzīvesveida popularizēšanu, dažādos iedzīvotāju brīvā laika pavadīšanas iespējas un veicinās distanču slēpošanas tradīciju atdzimšanu novadā. Tā kā Aglona ir novads ar plašām rekreācijas iespējām, tad tūristiem un atpūtniekiem iespējams izveidotajās trasēs dažādot atpūtas iespējas.

Slēpošanas aprīkojumu var saņemt bez maksas, Daugavpils iela 6b, Aglona, Aglonas novadā. Trase un inventārs pieejams  darba dienās,  iepriekš sazinoties pa tālruni 29682354 ar slēpošanas-nūjošanas trases pārvaldnieku Leonīdu Tarvidu. Ja iedzīvotāji vēlas izmantot slēpošanas inventāru brīvdienās, tad tas ir jāpaņem iepriekšējā darba dienā.

Jāpiebilst, ka pēc inventāra lietošanas, tas jāatgriež atpakaļ noteiktajā dienā tā sākotnējā stāvoklī. Ja Inventārs izmantošanas laikā ir bojāts, iet bojā, tiek pazaudēts vai kāda cita iemesla dēļ nevar Inventāru atdod, tad jāatlīdzina nodarītie zaudējumi.

Jebkuru neskaidrību gadījumā lūgums sazināties ar slēpošanas -nūjošanas trases pārvaldnieku Leonīdu Tarvidu  pa tālruni: 29682354.

     

Informāciju un foto iesniedza Ineta Valaine
Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv