Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Aglonas novada iniciatīvas grupas “Velomīļi” pasākums – īsts tautas sporta popularizēšanas piemērs!

Saturs atjaunots: 28.08.2014.

Jau septīto gadu pēc kārtas Aglonas novada iedzīvotāju iniciatīvas grupa „Velomīļi”  augusta mēneša  vienā no sestdienām Aglonā pulcina gan mazus, gan lielus velomīļus uz  nu jau par tradīciju kļuvušo pasākumu –  velodienu “Ar veļiku pa Aglyunu”. Velodiena tiek rīkota ar mērķi veicināt interesantu, lietderīgu un veselīgu brīvā laika pavadīšanu, kā arī lai popularizētu velotūrismu Aglonas novadā. Šogad tika noorganizēta arī  velotiesību iegūšana un eksāmena likšana Aglonā, tādējādi dodot iespēju Aglonas novada iedzīvotājiem iegūt velotiesības. Atsaucība no vietējo iedzīvotāju puses gan varēja būt lielāka, taču no  31 iedzīvotāja, kas  kārtoja eksāmenu,  19 pagasta iedzīvotāji ieguva velotiesības, kuras tika svinīgi pasniegtas velodienas „Ar veļiku pa Aglyunu” atklāšanas pasākumā. Tātad, šogad, 23.augustā,  jautrā, interesantā, sportiski azartiskā un nedaudz lietainā gaisotnē norisinājās dažāda veida velosacensības, kurās piedalījās dažāda vecuma 139 velomīļu.

Pēc veloparādes pa Aglonas ielām, velobraucēji devās maratona trasēs. Tautas klases distancē (15 km) ar saviem spēkiem mērojās 62 dalībnieki, bet meistarklasē (30 km) – 50 dalībnieki. Dalībniekiem trase bija jāveic gan pa asfaltētu, gan grants ceļu, jābrauc pa meža celiņiem un takām, pie tam savu adrenalīnu dzirksti dalībniekiem deva pēkšņi uznākušās lietusgāzes. Trase nebija viegla, bet velopedāļu minēji bija izturīgi, veiksmīgi pārvarēja grūtības. Velodienā piedalījās arī daži ārzemju viesi no Turcijas un Īrijas.

Kombinētajā stafetē startēja 5 komandas triju cilvēku sastāvā un rādīja nevien savu ātrumu skriešanā un veiklību veloprasmē, bet arī peldēšanā. kombineta_stafete.

Centība un neatlaidība valdīja bērnu šķēršļu joslas pārvarēšanas disciplīnā, kurā piedalījās bērni sākot jau no 4 gadu līdz 11 gadu vecuma. Kopumā šķēršlu joslā dalību ņēma  27 bērni. skerslu_josla_1,    

skerslu_josla2

Svaigā gaisā un pēc spraigām sacensībām karstas zupas mielasts garšoja īpaši labi.
Pasākuma noslēgumā tika sumināti un sveikti ātrākie, veiklākie, veiksmīgākie velodienas sacensību dalībnieki, kā arī sportiskākās ģimenes,  gan jaunākie , gan „sirdī jaunākie” dalībnieki.
velomarat_30 km
velomarat_15km
velomarat_15km
velomarat_30 km
velomarat_meistarkl_30 km
Īpašu svinīgumu apbalvošanas brīdī sagādāja pūtēju trio Jānis, Gints un Guntis.
Grupa “Miggla” velodienas dalībniekus un to atbalstītājus aicināja uz lustēšanos līdz rītausmai zaļumballē.

Sacensību organizatori saņēmuši atzinīgus vārdus par sarīkojumu un tā organizāciju.
“ Vēl vēlos pievērst uzmanību ļoti smalkajam sacensību dalījumam pa vecuma grupām :) gan Meistarklases distancē, gan tautas distancē. Gribu teikt, ka tas ir īsts tautas sporta popularizēšanas piemērs! Gandrīz visi kas piedalījās pasākumā, tika arī uz goda pjedestāla :) :) … kur vēl lielāku motivāciju :) Tā tik turpināt! Uz tikšanos nākamgad! „
„Pasākums tiešām jauks un lietus piešķīla pasākumam uguntiņu.”
„Gonka baigi labā, ātra sanāca. Kaut arī tāds lietus nebija pieredzēts nevienā gonkā- rijām smiltis gan no sava velo, gan priekšā un sānos braucošajiem velo”.

Aglonas pagasta iedzīvotāju iniciatīvas grupa „Velomīļi” pateicas visiem sarīkojuma dalībniekiem, kuri mēroja tuvus un tālus ceļus, lai piedalītos „Ar veļiku pa Aglyunu 2014”, domu biedriem un atbalstītājiem, kā arī pasākuma labvēļiem:

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (projekts Nr.4-33/24 „Neformalās izglītības aktivitāšu nodrošināšana Aglonas novada jauniešiem”)
Aglonas  novada  dome
Aglonas  novada  Kultūras centrs
Aglonas  vidusskola
Aglonas novada Uzņēmēju atbalsta centrs
Zemnieku saimniecības „Trepes”  Kurmju ģimene
SIA „Cirīšu HES” – Normunds Aizkalns
SIA „Nordserviss”
SIA „Antaris”
SIA „Rēzeknes gaļas kombināts”
Rēzeknes augstskola
Biedrība „Neaizmirstule”
Staņislavs Šmuksts
Rihards Eigims
Aivars Kluss
Oskars Joksts
Gundars Dilba

Lai nākošā velodiena ir vēl aizraujošāka, dalībnieki no Latvijas novadiem atkal sabrauc uz Aglonu!
Uz tikšanos 2015.gadā!
Pasākuma fotogrāfijas ir apskatāmas sadaļā Fotogalerija.
Informācija par pasākumu citos avotos:  Google

Informāciju iesniedza Ingūna Barkeviča, Aglonas iedzīvotāju iniciatīvas grupas “Velomīļi” pārstāvis

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv