Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Aglonas novada konkurss „Cālis 2013” un mazo vokālistu sadziedāšanās festivāls

Lai veicinātu pirmsskolas vecuma bērnu muzikālo spēju attīstību, Aglonas bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšanas centrs „Strops” rīkoja ikgadējo mazo vokālistu konkursu „Cālis – 2013” un mazo vokālistu sadziedāšanās festivālu sešgadīgajiem bērniem. Šogad konkursa nolikumā bija paredzēts, ka konkursā „Cālis – 2013” var piedalīties tikai bērni līdz 5 gadu vecumam (ieskaitot), bet vecākiem bērniem bija iespēja ar savu sniegumu piedalīties sadziedāšanās festivālā.

13.martā daudzas līksmas un skanīgas dziesmiņas mazo vokālistu izpildījumā pieskandināja Aglonas novada kultūras centra zāli. Konkursam Aglonas novadā tika pieteikti 3 dalībnieki. Visiem mazajiem „cālēniem” tika piešķirti tituli.

Konkursa dalībnieku sniegumu vērtēja žūrija: Olga Siliņa – Aglonas vidusskolas un Preiļu 2.vidusskolas mūzikas skolotāja, Jacinta Bicāne – Bazilikas kora skolas koncertmeistare, Dina Staškeviča – Aglonas kultūras centra vadītāja.

Turpinājumā notika mazo vokālistu sadziedāšanās festivāls. Tajā piedalījās astoņi Aglonas novada sešgadīgie dziedātāji – Viktorija Dronova, Evelīna Placinska, Evelīna Viļuma, Niks Kristians Karpovs, Dagnija Poļakeviča, Elīna Ziemele, Elizabete Spalve un Annija Leikuma.

Mazo vokālistu uzdevums bija nodziedāt divas dziesmas, ko jaunie dziedātāji veica ar lielu aizrautību un atbildības sajūtu, radot svētku prieku jauno talantu skolotāju, vecāku un atbalstītāju sirdīs.

Pasākumam noslēdzoties, žūrijas komisija paziņoja mazo vokālistu konkursa „Cālis 2013” rezultātus.Titulu „Cālis 2013” ieguva piecgadīgais Dāvids Stremjanovs, tituls „Vice cālis 2013” tika piešķirts trīsgadīgajai Elīnai Nartišai.  Četrgadīgā Amanda Reščenko kļuva par titula „Lieliskais cālis” ieguvēju. Skanīgās balss īpašnieks Dāvids ir ļoti apzinīgs, nopietns un izpalīdzīgs zēns. Puika ļoti mīl savu mammu, tēti, brāļus, māsas un vecmāmiņas. Elīnai ļoti patīk dziedāt, dejot un uzstāties publikas priekšā. Meitene ir mīļa, dzīvespriecīga, zinātkāra un draudzīga. Amanda ir ļoti nopietna meitene, ar stipru raksturu. Amandai patīk pašai izdomāt teatralizētas spēles, radoši izpausties – dziedāt, dejot, gleznot.

Titulu „Cālis 2013” un „Vice cālis 2013” ieguvēji pārstāvēs Aglonas novadu konkursā „Cāļu cālis 2013”, kas notiks 1.aprīlī Daugavpilī.

Visi mazie vokālisti par piedalīšanos konkursā un sadziedāšanās festivālā tika apbalvoti ar diplomu vai pateicību un dāvanām. Par radošo ieguldījumu bērnu vokālo spēju attīstībā un sagatavošanā Aglonas bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšanas centra „Strops”pateicības tika piešķirtas arī jauno izpildītāju vokālajiem pedagogiem – Guntai Gulbei – Kalvānei, Ivetai Soldānei un Anitai Reščenko. Mazo dziedātāju sniegums bija brīnišķīgs un aizraujošs!

Aglonas novada interešu izglītības speciāliste Lolita Kaļāne