Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aglonas novada konkurss “Sakoptākā sēta” izvērtēts

Šogad esam uzsākuši jaunu tradīciju, Aglonas novada domes konkursu „Sakoptākā sēta”, kur tika izvērtētas pašas sakoptākās privātmāju, uzņēmumu, zemnieku saimniecību, lauku sētu un daudzdzīvokļu namu teritorijas. Konkursā piedalījās 10 novada sētas.  Visi dalībnieki tika aicināti uz Aglonas novada svētku noslēguma pasākumu, kur arī tika paziņoti konkursa rezultāti. Pateicības vārdus konkursantiem teica Aglonas novada domes priekšsēdētāja vietniece Marita Grebeža, pēc kuras iniciatīvas arī tika rīkots konkurss.


SKAISTĀKAIS VIESU NAMS- Aglonas Cakuli

Iebraucot Aglonā, uzreiz pamanām norādes uz viesu namu Aglonas Cakuli. Viesu māja atrodas gleznainā vietā, ezera krastā. Pagalmā vairākas zonas atpūtai: lapene pie ezera lielākam draugu lokam, bērnu spēļu laukumiņš ar slidkalniņu un šūpolēm, laipa ezerā, kura ved uz  pirts kublu. Īpaši skaisti izskatās zālājā novietotā savu laiku nokalpojušā koka laiva, kurā iestādīti ziedi. Aplūkojot viesu nama teritoriju redzam, cik daudz darba un mīlestības ielikts labiekārtošanā.
   

SKAISTĀKĀ MĀJA CIEMĀ – Aleksejevu ģimenes māja Aglonā

Aglonā ir daudz skaiti koptu privātmāju, bet šī pārsteidz ar dārza dekoru daudzveidību, ziedu un krūmu krāšņumu un ideālu kārtību. Cik daudz darba un izdomas ieguldīts katrā pagalma stūrītī, ar kādu mīlestību sarūpēti dārza dekori! Ne velti žūrijas komisija vienojās, ka privātmāja izskatās ideāla, tur gribas pakavēties, lai izbaudītu šo skaistumu.

 

 

SKAISTĀKĀ LAUKU SĒTA- Lauku sēta “Druvas” Jaunaglonas ciemā

Saimnieki aktīvi rūpējas ne tikai par lopkopību, bet arī par daudzveidīgu augļu un ogu piedāvājumu ģimenes vajadzībām. Ar ziediem rotāts mājas priekšpagalms. Lauku sētas saimniece Tatjana Račko stāsta, ka ļoti mīl visus ziedus, bet rozes ir tomēr tuvākas sirdij, tāpēc pagalmu rotā balti, rozā un sarkani ziedi. Lauku sēta slēpjas aiz skaista dzīvžoga, kura krāsa mainās no zaļa pavasarī līdz tumšsarkanam vēlajā rudenī.

   

SAKOPTĀKAIS DAUDZDZĪVOKĻU NAMS

Daudzdzīvokļu nama Jaudzemu ielā 5a iedzīvotāji labi pastrādājuši pie pagalma teritorijas sakārtošanas: izbūvētas ietvju apmales, sakārtots bērnu rotaļu laukums, koptas puķu dobes, kas padara šo pagalmu par ērtu un pievilcīgu iedzīvotājiem un ciema viesiem.

   

SAKOPTĀKĀ UZŅĒMUMA TERITORIJA

Aglonas vidusskolas teritorija vienmēr ir bijusi skaisti apzaļumota, katru gadu parādās kaut kas jauns – bagātīgas puķu dobes, dekoratīvie koki, vides elementi. Šajā vidē ir patīkami atrasties skolēniem, pedagogiem un Aglonas viesiem. Aglonas ciemiņi, vasaras nometņu vadītāji, kas izmanto skolas internātu, atzinīgi vērtē sakopto vidusskolas vidi.

   

Eko viesu nams  “Ceļmalas”

Mājas saimniece Regīna Topko vairākus gadus strādājusi pie teritorijas apzaļumošanas: ziedošas dobes, vīnogu stīgas, krūmi un koki apskauj pagalmu no visām pusēm. Koka māja, pirtiņa, lapene… Viesu nams pārsteidz ar mājīgumu, katrs stūrītis ir sakopts ar lielu izdomu, labākās Latgales tradīcijās, viss kā mājās.

 

Viesu nams “Čiekuri”

Dabas mīļotāji un mierīgas atpūtas cienītāji pratīs novērtēt Olgas Demjanovas viesu māju Lielā Dubuļa ezera krastā. Te var baudīt krāšņas dabas ainas, gūt estētisku gandarījumu, jo viesu nama teritorija ir labiekārtota, saglabājot dabisku reljefu: plaši zālāji,  pakalni un mežs. Un apkārt tāds klusums un miers, ka nevar iedomāties labākas vietas atpūtai.

 

Viesu nams “Līdakas” Kastuļinas pagastā

Teritorijā atrodas vairākas mājas viesiem. Saimnieki Ēriks un Olga Stali stāstīja, ka tikai trešo gadu uzņem ciemiņus. Šajā gleznainā vietā ir ar ko palutināt acis: neskaitāmas puķu dobes, puķes koku celmos, puķu arkas un statīvi rotā pagalmu. Dīķis ar ziedošām ūdensrozēm, kas savienojas ar upīti, senu lauksaimniecības rīku kolekcija, maza veca pirtiņa, un moderna piknika zona ar mangalu un keramisko krāsni tandiru, lapene.

 

Viesu nams “Ezersētas”  Kastuļinas pagastā, Ainārs Streļčs.

Pēc viesu nama nosaukuma jau saprotams, ka tas atrodas ezera tuvumā, gleznainā vietā. Pagalmā novietota lapene, kur iespējama ēdienu gatavošana uz uguns, sauļošanās krēsli, šūpoles, laukums aktīvām sporta nodarbēm. Viesu nams piedāvā arī aktīvu atpūtu uz ūdens, nodrošinot ar inventāru.

 

Aglonas Daudzdzīvokļu mājas Cirīša ielā 2a  iedzīvotāji arī pieteicās konkursam. Ēka atrodas Aglonas bazilikas tuvumā, augusta svētku laikā šeit ir daudz ciemiņu- svētceļnieku, tāpēc iedzīvotāji jūtas atbildīgi par teritorijas sakārtošanu un uzturēšanu kārtībā. Visi kopā labiekārto pagalmu, izveido ziedu kompozīcijas, apzaļumo balkonus.

 

Vērtēšanas komisija pateicas īpašumu saimniekiem par iespēju paciemoties Aglonas novada skaistākajos dārzos. Gādāsim  kopā par sakoptu novadu, radīsim un vairosim skaisto ap sevi!

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv