Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Aglonas novada pirmsskolas izglītības iestāde jaunā mācību gada gaidās

Vasara aizsteigusies  vēja spārniem, vēl dārzos zied un smaržo puķes, gājputni jau ievingrina spārnus tālajam ceļam,mazie pirmsskolnieki paaugušies lielāki un drīz piepildīs bērnudārzu ar  smiekliem un klaigām.

Bērnudārza  darbiniekiem šī vasara paliks atmiņā ar  brīnišķīgu ekskursiju. Ne tik bieži sanāk kaut kur aizbraukt, tāpēc bijām pacilātā garastāvoklī, ka mums radusies tāda izdevība.

12.jūlija rītā  devāmies skaistajā atpūtas  braucienā uz Kurzemi. Pirmais apskates objekts bija kinopilsēta “Cinevilla” Slampes pagastā. Tur uzzinājām, kā tika uzņemtas filmas “Rīgas sargi” un “Rūdolfa mantojums”. Pabijām Daugavmalā pirms 100 gadiem. Ielūkojamies kino tapšanas aizkulisēs un izstaigājām Rūdolfa lauku sētu.

Pēc tam ceļš veda uz Jaunmoku pili. Pils telpas pārsteidza  ar savām skaistajām zālēm un gleznām. Iegriezāmies  Meža muzejā. Izstaigājām pils parku un baudījām foto izstādi galerijā.

Nākošā apskates vieta bija Talsu pilsēta, kas izvietojusies uz 9 pakalniem. Izrādās, ka pilsētai ir acis – tie ir divi ezeri.  Mums ļoti paveicās, jo auklīte Ligita ir talsiniece un viņa uzņēmās veikt gides  pienākumus. Izstaigājām un apskatījām pilsētu. Viņa dalījās ar  mums savās bērnības atmiņās  un cienāja ar ķiršiem, kas vēl aug vecāku pamestajā dārzā. Tiešām, Talsu pilsēta  ir viena no gleznainākajām  Latvijas pilsētām.

Apstājamies Dundagā pie Krokodila. Tas ir piemineklis Kurzemes vēsturei un stipro vīru piemiņai. Konkrētāk Arvīdam Blūmentālam, kuru pazīst arī Eiropā kā Crocodille Harry, jo savā mūžā viņš nomedījis apmēram 10 000 krokodilu.

Tad ceļš  vijās uz jūras pusi. Patīkams novakars  Mazirbē, gulējām  teltīs, dažu metru attālumā no jūras. Kopīgas vakariņas, peldēšanās jūrā un dziesmas pie ugunskura. Vārdos nav aprakstāmas izjūtas!

13.jūlijā ceļu turpinājām uz Kolkas ragu. Kolka un Mazirbe ir senie lībiešu zvejniekciemi ar savu unikālo līvu valodu . Apmeklējām Līvu muzeju, kur iepazinām  lībiešu tradīcijas un vēsturi.  Sajūsmā  vērojam kā  lībiešu krastā satiekas divas jūras -Mazjūra un Dižjūra.  Mājupceļā iegriezāmies apskatīt tēlnieces Diānas Kalvānes informatīvo dārzu.

Ekskursijā tika gūtas gaišas un pacilātas emocijas. Lai visu to uzrakstītu, ko šajās dienās piedzīvojām, iznāktu ļoti garš stāsts. Ar transportu palīdzēja  novada dome, par ko sakām viņiem liels paldies. Paldies mūsu  autobusa vadītājiem Jānim Račikam un Ivaram Verzam par laipno un labo darbu, mūs vizinot.

Vasarā tika domāts arī par to, kā sagatavot iestādi jaunajam mācību gadam. Ikvienu, kas tagad iet garām bērnudārzam, vilina krāsainie rotaļu laukumi. Rotaļu laukumi tapuši pateicoties novada domes deputātu atbalstam un tās priekšsēdētājam Igoram Reščenko. Dome atvēlēja līdzekļus materiālu iegādei un strādniekus, kas īstenoja mūsu ieceres. Paldies darba veicējiem – Genādijam Selickim , Romanam Jevstignejevam  un Albertam Žagatam.

Grupās nomainītas mēbeles – galdi, krēsliņi un dvieļu pakaramie. Mēbeles 25 gadu laikā bija nolietojušās un daudz ko salabot nebija iespējams. Par to mums visiem liels prieks.

Paveikts daudz. Prieks par padarīto gan bērniem, gan darbiniekiem, gan domei, un, protams, arī vecākiem.

1. septembrī  bērni ienāks  sakoptās un tīrās telpās, savus spēļu laukumus ieraudzīs skaistus un košus.

Vēlreiz visiem, kas palīdzēja veikt šos darbus saku lielu paldies, jo paldies par daudz nekad nevar būt, lai veicas Jums, lai veicas mums.

Paldies visiem bērnu vecākiem, kuri savu bērnu audzināšanu uztic  mums.

Ne vienmēr grūtums  mūsu spārnus saista,

Ne vienmēr vieglums vieglus spārnus dod.

Vissvarīgākais, lai kā putni skaisti

Līdz savam mērķim protam aizlidot.

Visiem  veiksmīgu Jauno mācību gadu vēlot –

Aglonas novada PII  vadītāja Valentīna Mihailova

Viens komentārs

  1. anna saka:

    vai vispirms paldies nebūtu jāsaka vecākiem,kuri vispār sāka šo lietu??? nevienam citam jau netraucēja skabargainās gultas un nošņurkušais spēļu laukums!