Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aglonas novada svētki aizvadīti

Saturs atjaunots: 26.08.2016.

Pagājušajā sestdienā Aglonā pulcējās mūsu novada iedzīvotāji un viesi no citām tuvākām un tālākām vietām, lai kopā nosvinētu  novada svētkus.

Šogad svētku dalībniekiem tika piedāvāta plaša programma, iespējas piedalīties   dažādās aktivitātēs.  No paša rīta darbojās svētku gadatirgus laukumā pie Maizes muzeja.  Pircēji varēja iegādāties dažādus gardumus – medu, sieru, žāvējumus, dārzeņus, kā arī adījumus, pinumus, koka izstrādājumus, krāšņumaugus un stādus. Ciriša ezera pludmalē norisinājās strītbola turnīrs. Lielu interesi izraisīja moto brauciena “Latgaļi – Latgaļim 2016″ retro motocikli. Visi, kas vēlējās, varēja pavizināties ar retro moto. Estrādē startēja veloorientēšanās sacensības “Aglyunas skoti”, kurās piedalījās velomīļi gan no Aglonas, gan no citām pusēm. Neskatoties uz spēcīgām lietusgāzēm, līdz finišam tika visi. Mūzikas cienītājiem tika piedāvāts  lielisks Rīgas saksofonistu kvarteta koncerts. Jāpiebilst, ka svētku laikā novada ciemiņiem un pašiem agloniešiem bija iespēja apmeklēt bez maksas Maizes muzeju un 2. pasaules kara ekspozīciju zāli. Brīvdabas estrādē bērnus gaidīja animatori, kas nodarbojās ar bērniem trakajā laboratorijā, tika ierīkotas piepūšamās atrakcijas bērniem un vārīta uz ugunskura smaržīga zāļu tēja un saklāts cienasta galds visiem pasākuma apmeklētājiem.

Svētku gājienam pievienojās Aglonas novada uzņēmēji, iestāžu un pagastu pārvalžu darbinieki, pašdarbības kolektīvi un jaunākā paaudze izrotātos ratiņos.  Novada svētku atklāšanā brīvdabas estrādē klātesošos uzrunāja un sveica  domes priekšsēdētāja Helēna Streiķe. Pirmos sumināja Aglonas novadā dzimušos mazuļus, dāvājot katram par piemiņu skaistas māla karotītes, tad notika veloorientēšanās sacensību uzvarētāju apbalvošana. Svētku koncertu atklāja jauniešu grupa “Guntra Kuzmina un draugi”, tad uzstājās vietējie pašdarbības kolektīvi. Pēc koncerta visus aicināja uz zaļumballi ar grupu “Zaļā gaisma”, un tieši pusnaktī notika krāšņa uguņošana.

Neskatoties uz to, ka pa reizei nolija stiprs lietus,  svētku dalībniekiem tas netraucēja iesaistīties dažādās aktivitātēs un priecāties par skaisti pavadīto laiku. Un daba nāca mums pretī – debesīs tomēr parādījās saulīte un virs estrādes uzplauka krāsaina varavīksne.

Paldies visiem, kas palīdzēja organizēt šo pasākumu, kas to atbalstīja. Paldies arī daudzajiem sporta cienītājiem par piedalīšanos. Uz tikšanos nākamgad Aglonā!

FOTOGALERIJA I

FOTOGALERIJA II

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv