Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aglonas novadā tiks organizēta bezmaksas suņu apzīmēšana un reģistrēšana

Saturs atjaunots: 2.01.2017.

Nodibinājums „dzivniekupolicija.lv” sadarbībā ar „4finance fondu Labie Darbi” laika periodā no 1. novembra līdz 14. novembrim organizē sociālo kampaņu, kuras ietvaros četros Latvijas novados, iedzīvotāji bez maksas varēs apzīmēt un reģistrēt savus mājas mīluļus – suņus. Aglonas novadā bezmaksas suņu apzīmēšana notiks 10. novembrī.

Kampaņas ietvaros „dzivniekupolicija.lv” ar „4finance fondu Labie Darbi” dosies uz 4 Latvijas novadiem, kuri atsaucās šim piedāvājumam – iespējai bez maksas apzīmēt un reģistrēt mājdzīvniekus. Organizatori kopā ar profesionāliem vetārstiem 10.novembrī dosies uz vairākām vietām Aglonas novadā, lai visi suņu īpašnieki, kuri vēlas izmantot piedāvāto iespēju, varētu atvest savu suni uz viņiem ērtāko un tuvāko bezmaksas suņu apzīmēšanas punktu.

Aglonas novadā suņu apzīmēšanas punkti būs:

• plkst. 10.00 pie Aglonas KC, Somersetas iela 34, Aglona;
• plkst. 11.30 pie bijušās Viduslatgales Profesionālās vidusskolas, Ezerkalna iela 4, Jaunaglona;
• plkst. 13.00 pie Kastuļinas pagasta pārvaldes, Ilzes iela 19, Priežmale, Kastuļunas pagasts;
• plkst. 14.30 pie Grāveru pagasta pārvaldes, Ezeru iela 21, Grāveri;
• plkst. 15.00 pie Sķeltovas pagasta pārvaldes, Daugavpils iela 7, Šķeltovas pagasts.

„dzivniekupolicija.lv” vadītāja Ilze Džonsone norāda: „Čipēšana/reģistrēšana ir vienkāršākais veids, kā nodrošināt jebkura dzīvnieka aizsardzību, kā arī viens no veidiem kā mazināt dzīvnieku nokļūšanu patversmēs un to bezatbildīgu pamešanu likteņa varā, jo apzīmēts dzīvnieks ir identificējams ar konkrētu cilvēku, kurš ir atbildīgs par dzīvnieku. Pateicoties reģistrētam čipam, pazudušo dzīvnieku ir iespējams ātri atgriezt saimniekam, tādējādi mazinot viņa atrašanos ārpus mīlošās ģimenes. Tā ir iespēja, pilnveidot suņu uzskaiti, kas turpmāk kalpos efektīvai šīs jomas uzraudzībai un kontrolei, kā arī samazinās iemidzināto mājas dzīvnieku skaitu”.
Paralēli tiks organizēta informatīva kampaņa par suņu apzīmēšanu un reģistrēšanu, lai nodrošinātu kvalitatīvu informāciju par šo procesu, tā nepieciešamību un ieguvumiem, ko gūst gan sabiedrība, gan arī paši mīļdzīvnieki.
Šī sociālā un informatīvā kampaņa tiek organizēta ar mērķi veicināt atbildīgu un proaktīvu suņu apzīmēšanu un reģistrēšanu līdz 2017.  gada 1. janvārim. Likums nosaka, ka no nākamā gada visiem Latvijā mītošajiem suņiem obligāti ir jābūt apzīmētiem un reģistrētiem vienotajā valsts reģistrā Lauksaimniecības datu centrā.
Par to, kas ir apzīmēšana (čipēšana) un cik vienkārša, ātra un dzīvniekam nesāpīga šī procedūra ir, var pārliecināties ikviens, noskatoties īsu video šeit.

Avots: Nodibinājums “Dzivniekupolicija.lv”

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv