Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aglonas novada Tūrisma informācijas centra 2017. gada tūrisma sezonas statistika

Aglonas novads var lepoties ar bagātu kultūrvēsturisko mantojumu,  dabas bagātībām un radošiem cilvēkiem, kuri tūrismu veido par vienu no svarīgākajiem iedzīvotāju papildus peļņas avotiem.

Novada teritorijā atrodas vairāk nekā 20 dažādas naktsmītnes, kas piedāvā arī dažādas atpūtas iespējas: sporta aktivitātes pie ūdenstilpēm, Latgales kulinārā mantojuma nobaudīšanu, dabas un kultūrvēsturisko objektu apskati, veselības uzlabošanas kūres utt. Aglonas novadā ir iespēja iegūt jaunas zināšanas, apskatot Latvijā vienīgo Maizes muzeju, 2. Pasaules kara muzeju.

Populārākais Aglonas novada apskates objekts, viennozīmīgi, ir katoļu pulcēšanās centrs – Aglonas bazilika, kas 15. augusta svētku laikā pulcē  Latvijas un visas pasaules ticīgos.

Informācijas centrs strādā darba dienās no plkst. 8.30 līdz 17.00 (pusdienu pārtraukums no plkst. 12.30-13.00). Centrā ir pieejama aktuāla informācija par dabas un kultūrvēsturiskajiem apskates objektiem novadā, par viesu mājām un muzejiem, par aktīvās atpūtas iespējām (laivu noma, telšu vietas, velomaršruti un ūdens maršruti), par izbraucieniem ar plostu uz Cirīša ezera Upursalu, kā arī saņemt bezmaksas tūrisma materiālus.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu, Aglonas novadā tūristu skaits ir audzis. Pērn lielāks pieprasījums ir tieši aktīvajam tūrismam (ūdens tūrismam). Kopā Tūrisma informācijas centru apmeklēja 3626 viesi no 20 valstīm (966 ārvalstu tūristi).

No kopējā  tūristu skaita Aglonas novadā 73,5 % sastāda iekšzemes tūristi, bet 26,5 % -  ārvalstu tūristi no 20 valstīm. Lielākie ārzemju tirgi ir Lietuva, Igaunija, Vācija, Nīderlande, Krievija, Polija.

Par Latgales tūrisma statistikas datiem par 2017. gadu (salīdzinājums ar 2016. gadu)  lasīt  ŠEIT

Informāciju iesniedza: Liene Baškatova-Jokste, Aglonas novada Tūrisma informācijas konsultants

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv