Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Aglonas novada tūrisma statistika 2015. gadā

Aglonas novads ir viens no populārākajiem tūristu galamērķiem Latvijā. Novadā ir 63 ezeri, tai skaitā mistiskais un nostāstiem apvītais dabas liegums – Velnezers, Ciriša dabas parks (Natura 2000 teritorija). Aglonā atrodas vienīgais Latvijā Maizes muzejs, emocionālais Kara muzejs, unikālais koka skulptūru dārzs- Kristus karaļa kalns.

Neaizmirstamu viesošanos Aglonas novadā piedāvā vairāk kā 20 tūristu mītnes ar dažadām aktīvās atpūtas iespējām. Aglonas novada statistika tika apkopota no informācijas ko iesniedza tūrisma mītnes, kultūrvēstures un apskates objekti. Salīdzinājumā ar 2014. gadu ir redzams neliels tūristu skaita pieaugums. Vislielākais īpatsvars ir tieši iekšzemes tūristiem. Visievērojamākais tas ir kultūrvestures un sakrālajos objektos. Ja 2014. gadā bija 250000 tūristi, tad 2015. gada sezonā tie bija jau 314734 tūristi, kas ir par 25% vairāk. Šo pieaugumu var redzēt arī tūristu mītnēs, amatnieku darbnīcās, muzejos, ekspozīcijās, apskates saimniecībās, aktīvās atpūtas uzņēmumos un dabas objektos. To, cik liels ir tūristu skaita  pieaugums var redzēt tabulā.

Visapmeklētākie kultūrvēstures un dabas objekti 2015. gadā bija: Aglonas bazilika, Maizes muzejs, Velnezers, Kristus Karaļa kalns un Kara muzejs.

Aglonas novada tūrisma informācijas konsultants sniedza informāciju 5809 apmeklētājiem, no tiem 1186 bija ārvalstu tūristi no 23 valstīm.

Apmeklētāju valstu TOP 5 - Latvija, Lietuva, Igaunija, Ungārija, Vācija.

Liels pieprasījums ir gastronomiskajam tūrismam, to var redzēt pēc statistikas, ko apkopoja uzņēmumi, kuri sniedz ēdināšanas pakalpojumus.

Latgales tūrisma statistika par 2015. gadu un salīdzinājums ar 2014. gada rezultātiem:  Latgales statistika 2015

Informāciju iesniedza: Liene Baškatova, Aglonas novada Tūrisma informācijas konsultante

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv