Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Aglonas novada uzņēmēji piedalīsies starptautiskajā tūrisma izstādē “Balttour 2015″

 22. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2015″ notiks 2015. gadā no 6. līdz 8. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

Izstāde ”Balttour” notiek divās tematiskajās hallēs – ”Atklāj pasauli!” un ”Apceļo Latviju!”. Katra zona pārsteigs tikai ar sev raksturīgo saturisko piesātinājumu un ļaus koncentrēt apmeklētāju uzmanību uz viņus interesējošiem piedāvājumiem. Tematiskais dalījums palīdzēs apmeklētājiem saprast, kas katram ir vispiemērotākais – Latvijas sniegtās atpūtas iespējas un skaistā daba vai pasaules krāšņuma un nezināmā vilinājums.
Visi Latvijas reģioni – Kurzeme, Zemgale, Vidzeme, Latgale un Sēlija – piedāvās aizraujošas ceļojumu un atpūtas iespējas dažādām gaumēm. Ikviens ir aicināts baudīt svētkus, iepazīt Latvijas daudzveidību, smelties idejas ceļojumiem un par izdevīgām cenām iegādāties ko īsteni latvisku!
Īpaši interesants apmeklētājiem būs Latgales stenda apciemojums – tur varēs ne tikai satikt Latgales amatniekus un mājražotājus, bet arī iepazīt tematiskos ciemus. Latgales tematiskie ciemi ir kļuvuši par unikālu tūrisma produktu, jo ir neatkārtojami ar savu neparasto savdabību, piedāvājumu gammu un kvalitāti. Aglonas novadu šogad pārstāvēs UAC vadītāja Ināra Gražule, tūrisma informācijas konsultante Liene Baškatova, kuras strādās informācijas zonā.  Maizes muzeja vadītāja Vija Kudiņa aicinās apmeklētājus uz Godu saimnieču ciemu, kur viesus cienās ar svaigi ceptu maizi un gardiem latgaliešu ēdieniem. Savukārt  Inese Survilo, lauku māju “Upenīte” īpašniece aicinās uz Upeņu siera ciemu degustēt no bioloģiskajā saimniecībā ražotā piena dažādus sierus – ar upenēm, ar sēklām, aprikozēm un rozīnēm. Ciemos ir pieejami arī pirtnieku pakalpojumi. Šajā jomā veiksmīgi darbojas  Anita Reščenko,  Meža burvības ciema un lauku mājas “Zemeņu krastiņi” īpašniece. Mūsu novadnieces  iepazīstinās arī ar jaunākajiem tematisko ciemu piedāvājumiem.
Latgale īpaši lepojas ar prasmīgiem mājražotājiem un amatniekiem, tāpēc izstādē būs gan gardi ēdieni un ekoloģiski produkti, gan skaisti un praktiski amatnieku rokdarbi. Apciemojot Latgales podnieku, atraktīvākie varēs ne tikai skatīties, kā top keramikas izstrādājumi, bet arī paši iemēģināt savu roku šajā arodā. Visās izstādes dienās hallē ”Apceļo Latviju!” darbosies skatuve ar plašu koncertprogrammu, kurā ar daudzveidīgiem un atraktīviem priekšnesumiem priecēs gan Latvijas novadi, gan ārzemju nacionālo stendu dalībnieki. Apmeklētāji ir aicināti baudīt dziesmas, dejas, teātri un dažādus citus pārsteigumus! Turklāt visās trīs izstādes dienās notiks Lielā loterija ar 12 lieliskām izstādes dalībnieku sarūpētām balvām – būs gan iespaidīgi ceļojumi, gan ceļojumiem noderīgas lietas!
Izstādes laikā darbosies Skatuves programma:  Balttour 2015_programma Vairāk par izstādi:  www.balttour.lv

Preses materiālus apkopoja un  ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv