Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Aglonas novada uzņēmēji veiksmīgi prezentē tūrisma piedāvājumu izstādē “Balttour 2015″

22. starptautiskā tūrisma izstāde – gadatirgus “Balttour 2015″  ir noslēgusies. Drīzumā presē parādīsies statistikas dati par to, cik daudz ir bijis šogad apmeklētāju, kādi stendi tika vairāk apmeklēti, par kuru tūrisma nozari vairāk interesējās. Arī šogad mūsu novada uzņēmēji, tūrisma informācijas centra un uzņēmējdarbības atbalsta centrs strādāja izstādes tematiskajā hallē “Apceļo Latviju!”.  Liene Baškatova, TIC konsultante, pastāstīja, ka tūristu interese par Latgali vienmēr ir bijusi augsta, bet šogad vislielākais pieprasījums bijis tieši pēc aktīvās atpūtas un ģimeņu tūrisma maršrutiem. Ģimenes ar bērniem interesējās par tematiskajiem ciemiem. Izstādes darba laikā apmeklētājiem tika piedāvāti Aglonas novada bukleti. Tie ir īpaši ar to, ka visa informācija ir pieejama piecās valodās, tur ir ziņas par Aglonas novada viesu mājām,  tematiskajiem ciemiem, par dabas un sakrālajiem objektiem, muzejiem, novada karte ar ūdens un velo maršrutiem un cita noderīga informācija.  Daļa bukletu izgatavota no ūdensizturīgas  plēves, kas nebaidās no mitruma, kartes neburzās un ir ļoti piemērotas tūrismam uz ūdens un velobraucieniem. Droši var teikt, ka šis buklets ir unikāls. Tūrisma industrijas pārstāvji – aģentūras un TIC – no citiem Latvijas novadiem arī izrādīja lielu interesi par Aglonas novada piedāvājumiem, labprāt ņēma līdzi bukletus, lai izplatītu noderīgu informāciju savu novadu un reģionu tūristiem. Par Latgales kulinārā mantojuma maršrutiem arī tika stāstīts izstādē, piedāvātas brošūras. Izstādes laikā pie Aglonas novada stenda uz liela ekrāna tika rādīta video filma par mūsu novada tūrisma apskates un dabas objektiem, viesu mājām, maršrutiem, tematiskiem ciemiem.

Aglonas uzņēmēja un Maizes muzeja vadītāja Vija Kudiņa arī dalījās ar saviem iespaidiem par izstādi. Vija stāstīja, ka tūristi atpazīst Aglonas novadu, daudzi zina arī par Aglonas maizes muzeju un gardo pašcepto  maizi, pie Aglonas novada stenda nāk konkrēti apmeklētāji ar konkrētu mērķi – iegādāties maizīti. Pie mūsu stenda vienmēr ir bijusi liela rosība, jo Latgale izceļas ar savu stiprumu, atvērtību, vienlaikus ar skaistumu un vienkāršību. Pēc Vijas novērojuma, šogad izstādē bija mazāk apmeklētāju nekā citus gadus. Strādāt izstādē bija ļoti patīkami,  turklāt tautas tērps rod īpašu svinīgu atmosfēru un  izstādes  dalībnieki bijuši ļoti draudzīgi.  Vija izteica pateicības vārdus  novada domei par piedāvāto iespēju piedalīties šajā pasākumā. Apmeklējot šāda veida izstādes vienmēr ir lietderīgi, jo šeit var dalīties ar kolēģiem pieredzē, gūt jaunas idejas jauniem darbiem, satikt labus cilvēkus. Vijai ir padomā jaunas idejas, kā tālāk attīstīties un strādāt.

Protams, ka Aglonas novadu atpazīst arī pēc garšīgiem sieriem, ko gatavo lauku mājas “Upenītes” saimnieki  Inese Survilo un Ziedonis Grikovs. Viņu lauku saimniecība ir bioloģiski sertificēta un videi draudzīga. Izstādei Inese un Ziedonis bija sagatavojusī dažādu veidu sierus – baltais parastais, ķimeņu un kūpinātais. Kā arī atveda krāsnī cepto maizīti “ķieģelīti” ar sēklām. Padomā  ir sākt ražot arī rudzu maizi no biomiltiem, sāls, cukura un ierauga. Pie “Upeņu siera ciema” produkcijas stenda visas dienas bija vērojama rosība, patīkami bija dzirdēt no apmeklētājiem, ka veselu gadu ir gaidījuši gardo sieru.

Izstādē piedalījās arī Anita Reščenko, kura akcentēja, ka šogad vairākums stendu izskatījās ļoti pieticīgi, bet Latgales stends īpaši izcēlās, liekot uzsvaru uz Latgales kulinārā mantojuma tradīcijām. Anita stāstīja apmeklētājiem par savu  “Meža burvības” tematisko ciemu, par daudzām interesantām un noderīgām pirtslietām un netradicionālām masāžām. Anitas uzmanību piesaistīja Rīgas Cepuru muzeja stends ar iespēju piedalīties interesantā ekskursijā un izgatavot pašam savu cepuri.  Šogad izstādē piedalījās ļoti daudz amatnieku ar dažādiem piedāvājumiem, visu varēja apskatīties, nogaršot un iegādāties atbilstošu produkciju.

Visi mūsu novada uzņēmēji atzina, ka triju dienu darbs izstādē-gadatirgū nebija viegls, taču tā bija lieliska iespēja pieteikt sevi, savu produkciju, tematisko ciemu, gūt jaunus iespaidus un idejas,  smelties spēku turpmākajam darbam. Domāju, ka izstāde turpmāk nav iedomājama bez Aglonas novada viesmīlīgām, atraktīvām saimniecēm,  bez kļockām, smaržīgās maizes un gardiem sieriem.

Sadaļā Fotogalerijas ir apskatāmas fotogrāfijas, autori I.Gražule un A.Jankovskis

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv