Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Aglonas novada uzņēmēju un zemnieku gada balle

Uzņēmēji, zemnieki un netradicionālo saimniecību īpašnieki – tie ir tie cilvēki, kuri veicina lauku teritoriju attīstību. Tie ir cilvēki, kuri nebīstas darba – strādā paši un dod darbu citiem. Nereti viņi ir tie, kuri uztur dzīves tonusu lauku teritoriju nostūros. Aglonas novada uzņēmēji un zemnieki jau tradicionāli gada sākumā tiekas kopīgā pasākumā. Šādā pasākumā pirmo reizi piedalījās arī laikraksts “Ezerzeme”.

Kā pastāstīja Aglonas novada Uzņēmējdarbības atbalsta centravadītāja Ināra Gražule, Aglonas novada teritorijā ir reģistrētas 198 juridiskās personas un 142 saimnieciskās darbības veicēji. To vidū ir zemnieku saimniecības, tūrisma un citu pakalpojumu sniedzēji. Aglonas vārdu pasaulē veiksmīgi nes tūrisma nozares uzņēmumi. Tie ir viesu nami, atpūtas bāzes un tematiskie muzeji. Kurš gan nav dzirdējis par Maizes muzeju vai 2. pasaules kara muzeju? Aglonas maizes smarža pildījusi ne vienu vien virtuvi. Šajā novadā ir teicami pirtnieki, kuri veiksmīgi aizstāv savu un Aglonas godu arī ārvalstu konkursos. Zemnieku saimniecībās tiek ražota veselīga un ekoloģiski tīra pārtika, kas realizācijas procesā nonāk tuvās un tālās mājās, uzņēmumos, sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas vietās u.c.

Lai nu kā, bet ikviens strādīgs, uz attīstību orientēts cilvēks ir vērtība, tāpēc Aglonas novada domes priekšsēdētāja Helēna Streiķe, atklājot šo pasākumu, no sirds pateicās visiem uzņēmējiem un zemniekiem. Paldies tika teikts Aglonas, Grāveru, Šķeltovas un Priežmales pagastu darba rūķiem. Viņu vidū bija gan pieredzējuši zemnieki, kuri apsaimnieko simtiem hektāru, gan jaunieši, kuri izvēlējušies palikt dzimtajā Aglonas novadā. Jauno uzņēmēju vidū tika sveiktas Ilona Švābe un Liāna Kalinkeviča, kuras Aglonā darbojas skaistumkopšanas jomā, ir atvērušas salonu un frizētavu. Interesantu darbības virzienu ir izvēlējusies Ērika Križanovska, kura jau pazīstama ar izcilām kulināres prasmēm. Tagad viņa ne tikai piedāvā pasakaini garšīgas kāzu tortes, bet arī kāzu un balles kleitu nomu. Smalkas un skaistas lietas veic šīs dāmas. Lauksaimniecības nozarē tika sumināts Artūrs Bogdanovs, kurš savā saimniecībā strādā nepilnus divus gadus.

Lielo zemnieku saimniecību un uzņēmumu nenovērtējams ieguldījums novada attīstībā ir darba vietu radīšana. Kā vienu no tiem var nosaukt SIA “Spero SK”. Tas ir strauji augošs uzņēmums, kas nodarbojas ar vides sakārtošanu (bīstamo koku novākšanu, celmu frēzēšanu utt.). Arī zemnieku saimniecības “Ilzas”, “Deņevo”, “Pakalni” u.c. dod iespēju vietējiem cilvēkiem strādāt netālu no mājām. Atšķirībā no citiem apkārtnē esošajiem novadiem, Aglonā šajā pasākumā tika sumināti arī ģimenes ārsti I. Spīķe un V. Krimans, kuri nenogurstoši rūpējas par iedzīvotāju veselības stāvokli. Lielākie nodokļu maksātāji SIA „Klints 99”,SIA „Cirīšu HES”.Pateicības vārdus saņēma A/S “Virši A” pārstāvji, kuri vada degvielas uzpildes stacijas darbu Aglonā. Viņu darbs ir svarīgs ne vien Aglonas iedzīvotājiem, bet arī viesiem. Klātesošos sveica Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra Krāslavas un Preiļu biroju pārstāvji. Pasākumu atbalstīja A/S “Preiļu siers”. Ar īpašiem sveicieniem bija ieradušies “Latgales sporta asociācijas” un Lietuvas “Klejotāju kluba” (“Klajunasklubas”) pārstāvji. Viņu vizītes mērķis – pateikties tiem, kuri palīdzēja organizēt 2014. gada maijā starptautisko pasta ceļa “Latvija – Lietuva – Polija” ekspedīciju Aglonā. Ekspedīcijas dalībniece Valentīna Šabuņeviča no sirds pateicās visiem, kuri toreiz nestāvēja malā, bet steidza palīdzēt un izrādīja rūpes ne tikai par cilvēkiem, bet galvenokārt par zirgiem. Šāda veida ceļojumos nereti notiek neplānotas un neparedzētas lietas, tāpēc ļoti svarīga esot bijusi uzņēmēju atsaucība – zirgiem sienu gādāja (z/s „Laima”), pabaroja un izguldīja visu ceļotāju delegāciju (SIA”Aglonas Cakuli”). Organizatorus pārsteidza Aglonas bazilikas iecere – ar pasta karieti nodot sūtījumu uz vienu no Kauņas baznīcām. Šāds notikums vēsturē vēl nav fiksēts. Par muzikālo pavadījumu tovakar rūpējās Irēna Ancāne ar brīnišķīgu pavadošo grupu. Bet Ērika Križanovska sarūpēja saldu našķi – brīnumgardu torti. Jāsaka, ka uzņēmējdarbības vide Aglonas novadā ir radoša, daudzpusīga un piepildīta. Vienlīdz labi attīstās gan tradicionālās saimniecības, gan mazāk izplatītu jomu pārstāvji. Aglonā strādā cilvēki, kuri mīl savu dzimteni. Maizes muzeja vadītāja Vija Kudiņa uzsvēra, ka viņa nudien ir laimīga un pateicīga Dievam, ka viņš ir dāvājis viņai iespēju Aglonu dēvēt par savu zemi. Viņa ar lepnumu stāstīja, ka mīl šo zemi, un aicināja ikvienu novada iedzīvotāju to darīt.

Aglonas novads Latvijā un ārpus tās saistās ar skaisto un vareno baziliku. Šķiet, tas stiprina agloniešus, tāpēc, spītējot dabas un politikas iegribām, viņi strādā un nepadodas! Lai Jums izdodas realizēt visas ieceres, Aglonas novada uzņēmēji un zemnieki!

Informāciju un foto iesniedza:  Inga PUDNIKA, laikraksta “EZERZEME”  redaktores vietniece, www.ezerzeme.lv

Sadaļā Fotogalerijas ir apskatāmas pasākuma fotogrāfijas.

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv