Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Aglonas novada vietējā iedzīvotāju iniciatīvas grupa „Velomīļi” veiksmīgi realizē projektus

Biedrība “Viduslatgales pārnovadu fonds” šī gada pavasarī organizēja Mazo grantu projektu konkursu “Iedzīvotāji veido savu vidi”, kura mērķis bija atbalstīt radošus un inovatīvus vietējo iniciatīvas grupu projektus, kas veicina kultūras, izglītības, sporta, brīvā laika, uzņēmējdarbības un vides sakopšanas aktivitāšu popularizēšanu un lauku iedzīvotāju iesaistīšanos šajās aktivitātēs.

Šo iespēju izmantoja un savu projekta pieteikumu „Ar veļiku pa Aglyunu 2015” iesniedza Aglonas novada vietējā iedzīvotāju iniciatīvas grupa (VIIG) „Velomīļi”, gūstot finansiālu atbalstu 500 eiro apmērā. Atbalstītā projekta mērķi bija veicināt Aglonas novada un Latgales reģiona iedzīvotāju lietderīgu, interesantu un veselīgu brīvā laika pavadīšanu, stiprināt ģimeni, popularizēt velotūrismu un velosportu vietējā sabiedrībā un veicināt ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu un velosipēda vadītāja apliecību iegūšanu.
Šī projekta ietvaros 29.augustā tika organizēti astotie velosporta svētki Aglonā „Ar veļiku pa Aglyunu 2015”. Šogad veloparādē pa Aglonas ielām un vēlāk dažāda garuma un grūtības pakāpes velotrasēs, rādot savu braukt prasmi, izveicību, ātrumu un izturību devās 170 mazi un lieli velodienas dalībnieki, kurus uzmundrināja un atbalstīja daudzie līdzjutēji. Velodienas pasākuma noslēgumā Aglonas iedzīvotājiem, pasākuma dalībniekiem, līdzjutējiem un viesiem bija iespēja vērot vienas no labākajām ekstrēmā velo komandām Baltijas valstīs „Greentrials” sniegumu un paraugdemonstrējumus. „Greentriāls” sevī apvieno vienus no spēcīgākajiem BMX un velo/moto Triāla sportistiem Baltijā. Pēc apbalvošanas ceremonijas visus priecēja krāšņs salūts.
Tā ka braukšana ar velosipēdu ir bērnu un jauniešu iecienīta izklaide, ar tās palīdzību veiksmīgi var sniegt priekšstatu par ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu kopumā, ko viņi ievērotu arī kā gājēji un vēlāk kā autobraucēji. Tā kā Latvijas skolās ceļu satiksmes priekšmetu apgūšana nav obligāta, tad iespējams, tas ir viens no cēloņiem, kādēļ Latvijā ir tik liels ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuros iesaistīti skolas vecuma bērni. It īpaši lielam riskam savu un apkārtējo ceļu satiksmes dalībnieku drošību pakļauj tie skolēni, kuri brauc ar velosipēdu, nepārzinot ceļu satiksmes noteikumus. Latvijas likumdošana paredz, ka katram velosipēda vadītājam jābūt velosipēdista apliecībai, tomēr lielākā daļa velosipēda vadītāju nevar uzrādīt šādu apliecību, tāpēc projekta ietvaros tika dota iespēja Aglonā noorganizēt velotiesību kārtošanu visiem interesentiem. Iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka arī pieaugušie ir ieinteresēti saņemt velosipēda vadītāja apliecību, jo ceļu policijas reidos tiek pārbaudīta to esamība uz ceļa satiksmē esošajiem riteņbraucējiem. Līdz ar to laika posmā no maija līdz septembrim, sadarbībā ar CSDD Preiļu nodaļas pārstāvjiem tika noorganizēti trīs izbraukuma velotiesību iegūšanas eksāmeni Aglonas vidusskolā, Aglonas internātvidusskolā, Priežmalas pamatskolā, Grāveru pamatskolā, Šķeltovas pamatskolā un BJBLPC „Strops”. Ar šo gadu velotiesību iegūšanas eksāmens bija jākārto datorizēti. Kopumā eksāmenu kārtot pieteicās 188 Aglonas novada bērni, jaunieši un pieaugušie. Jāuzteic tie 94 eksāmena kārtotāji, kuri to veiksmīgi nokārtoja un kuriem nu jau ir kabatā velosipēda vadītāja apliecība.
Aglonas pagasta iedzīvotāju iniciatīvas grupa „Velomīļi” vēlreiz pateicas nodibinājumam „Viduslatgales pārnovadu fonds”, Aglonas novada domei, visiem domu biedriem un atbalstītājiem par sniegto palīdzību un dalību VIIG „Velomīļi” rīkotajās aktivitatēs.

        

Informāciju iesniedza: VIIG „Velomīļi” pārstāve Ingūna Barkeviča

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv