Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aglonas senioru brauciens uz Stokholmu

1. oktobrī tiek svinēta Senioru diena. Uzņēmums “Tallink” sadarbībā ar Latvijas Pensionāru federāciju organizēja jūras braucienu ar kuģi “Romantika” uz Stokholmu.

Tā astoņi Aglonas seniori pirmo reizi devās ceļojumā ar prāmi, izbaudot neaizmirstamas emocijas. Uz kuģa priecēja senioriem veltīta programma mūziķa Ivara Pētersona un pavadošās grupas izpildījumā, dziedāšana un dejošana ar Latgales grupu “Dabasu Durovys” un ukraiņu deju grupas priekšnesumi divu vakaru garumā.

Tuvojoties Stokholmai, mēs vērojām un apbrīnojām salu skaistumu. Ostā mūs sagaidīja autobusi ar gidiem. Piecu stundu braucienā pa pilsētu iepazināmies ar skaisto pilsētu, kas atrodas uz 14 salām, kuras savienotas ar tiltiem. Redzējām pilsētas centru un nozīmīgākos kvartālus.

Pabijām Zviedrijas Etnogrāfijas muzejā, kā arī Zviedrijas Vēstures muzejā, kur vairāk uzzinājām par kareivīgajiem vikingiem un apmeklējām istabu, kur atrodas 52 kg zelta un 200 kg sudraba. Šajā muzejā ir objekti, sākot no akmens laikmeta līdz pat viduslaikiem.

Aicinām seniorus arī turpmāk piedalīties šādos braucienos un gūt pozitīvas emocijas. Ekskursijas dalībnieki pateicas Aglonas novada domei par piešķirto transportu braukšanai uz Rīgas pasažieru ostu un atpakaļ.

Informāciju iesniedza: Irēna Valaine, Aglonas Senioru biedrības vadītāja un brauciena dalībniece

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv