Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aglonas Sporta centra darbība 2016. gadā

Saturs atjaunots: 28.03.2017.

Sporta centru var apmeklēt jebkurš interesents, kam patīk aktīvs dzīvesveids. Aglonas Sporta centrā aizvadītajā gadā notika vietēja, reģionāla un nacionāla mēroga pasākumi. 

Centrā tiek īstenotas divas interešu izglītības programmas bērniem: futbols (iesācējiem un kopējie treniņi dažāda vecuma bērniem), basketbols (kopējie treniņi dažāda vecuma bērniem). Sporta centrs piedāvā nodarbības arī pieaugušajiem: nūjošana, fitness, futbols, kā arī ir iespēja izmantot trenažieru zāli. Pie centra atrodas sporta stadions, izveidota liela slēpošanas/nūjošanas trase, slidotava un aprīkots volejbola laukums pludmalē.

Sporta halle un trenažieru zāle.

Nūjošanas trase un pludmales volejbola laukums.

Janvārī tradicionāli centrā notiek telpu futbola sacensības, kurās piedalās komandas no Aglonas, Priežmalas, kā arī no kaimiņu novada – Dadgas. Sadarbībā ar Daugavpils pilsētas sporta biedrību notika sacensības volejbolā „Latgales kauss 2016”, kur piedalījās volejbolisti no Preiļiem, Madonas, Daugavpils, Maltas un Polockas (Baltkrievija). Iestājoties salam, tika atklāts hokeja laukums un novadīts hokeja turnīrs „Aglona 3 pret 3”. Janvāris noslēdzās ar ļoti populārām iedzīvotāju vidū zemledus makšķerēšanas sacensībām, kurās aizvadītajā gadā piedalījās ap 60 makšķernieku. Sacensību organizatori pauž gandarījumu par tik kuplu dalībnieku skaitu, starp kuriem bija makšķernieki no tuvām un tālām Latvijas vietām.
Lai gan pērn ziema bija ar salu un sniegu, tomēr slēpošanas trases sagatavošana ieilga objektīvu faktoru dēļ: sniega kārta dažviet bija nepietiekama, lai varētu izbraukt ar sniega motociklu, ko izmanto slēpju sliežu iebraukšanai. Ziemas sporta cienītāji izmantoja citas iespējas, kur nodoties šim vaļaspriekam. Bez slēpošanas trases slēpoja Aglonas vidusskolas stadionā vai pa Cirīša ezeru.
Februārī Aglonas novada Sporta centrā norisinājās Aglonas novada starpskolu sacensības telpu futbolā 4.-6. klašu grupā. Piedalījās 5 komandas no dažādām novada skolām. Katrā komandā atsevišķi apbalvoja vienu “vērtīgāko” spēlētāju.
Aprīlī centrā norisinājās individuālais čempionāts novusā. Sporta centrs organizēja arī lielāka mēroga sacensības – Pavasara starpnovadu skolēnu kross, kurās piedalījās Preiļu, Līvānu, Riebiņu, Vārkavas un Aglonas novada skolēni (260 dalībnieki no vienpadsmit vidusskolām un desmit pamatskolām). Aglonas novada Sporta centrs izsaka pateicību dalībniekiem, treneriem par atsaucību un piedalīšanos starpnovadu sacensībās tik kuplā skaitā.

Pavasara kross Aglonā.

Sacensības airēšanā “Līgo regate” norisinājās jūnijā, novada Līgo svētku ietvaros. Blakus šīm sacensībām pludmalē norisinājās arī citas sporta aktivitātes. Nedaudz vēlāk notika novadā populāras pludiņmakšķerēšanas sacensības.

Līgo regate.
Aglonas skaistā daba, sakārtota labvēlīga infrastruktūra un Sporta centrs piesaista Latvijas sporta skolu trenerus. Bērniem un jauniešiem ir ļoti labas iespējas gan sportot, gan atveseļoties, gan atpūsties. Skolēnu vasaras brīvlaikā Sporta centra telpas izmanto sporta nometņu vajadzībām, katru gadu tiek uzņemti skolēni no tuvākām un tālākām sporta skolām: no Jēkabpils un Līvāniem brauca trenēties volejbolisti, no Garkalnes – jaunie futbolisti, no Rojas burāšanas sporta pārstāvji, no Daugavpils – mākslas vingrotājas u.c. Nometnes strādā no jūnija līdz pat septembrim.
Jūlijā Sporta centrs novadīja Aglonas novada atklāto strītbola čempionātu, kurā iesaistījās Krāslavas, Jēkabpils, Aglonas, Dagdas un pašu novada komandas.
Atbalstot Aglonas biedrību „Neaizmirstule” un vietējās iedzīvotāju iniciatīvas grupu „Velomīļi”, sporta centra komanda palīdzēja velo orientēšanās sacensību „Aglyunas skoti” sarīkošanā, kas notika Aglonas novada svētku ietvaros. Augustā Sporta centra komanda atbalstīja velomīļu pasākumu „Ar veļiku pa Aglyunu”.

Velobrauciena dalībnieki.
Septembra sākumā norisinājās Aglonas novada atklātais turnīrs futbolā. Vēlāk notika pirmās Aglonas novada Mednieku kolektīvu sacensības, kuras organizāciju uzņēmās Grāveru pagasts sporta organizatores Ināras Paļenkovas vadībā. Šajās, pirmo reizi organizētajās mednieku sacensībās, piedalījās visi četri Aglonas novada pagasti (mednieku stafetē kopumā cīnījās 16 vīrieši, vecumā no 19 līdz 53 gadiem). Tika novadīts Aglonas novada atklātais čempionāts spiningošanā. Šīs sacensības ir iecienījuši ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī ciemiņi no tuvākām un tālākām vietām. Pērn spiningot pieteicās 12 komandas – 24 dalībnieki no Kokneses, Madonas, Rēzeknes, Daugavpils, Preiļiem, Pelēčiem, Jaunaglonas un Aglonas.
Oktobrī norisinājās Aglonas novada atklātais telpu futbola turnīrs pieaugušajiem, novembrī – Aglonas novada atklātais florbola turnīrs un Aglonas novada skolu telpu futbola turnīrs, decembrī – Aglonas novada atklātais basketbola turnīrs.
Pēdējos gados piesaistījām novada pagastu mazās skolas, kā arī Aglonas PII. Tagad halli apmeklē ne tikai Aglonas iedzīvotāji. Pagastos kopš 2014. gada strādā sporta organizatori, kuri atbild par sporta pasākumiem savos pagastos, brauc ar pagasta bērniem trenēties uz sporta centru. Pagastos izveidoti nelieli sporta klubi, kuri darbojas vakaros.
Lai uzturētu sporta centra telpas kārtībā, darbinieki regulāri veic sīku remontu (sienas, durvis, grīdas segums, dušas telpas), tiek atjaunota un papildināta materiāltehniskā bāze. Sporta centrs piedāvā iedzīvotājiem iespēju bez maksas iznomāt slidas vai slēpes, izmantot dažādus trenažierus. Centra durvis ir atvērtas iedzīvotājiem līdz plkst. 20.00 darba dienās. Sporta halles aprīkojums atbilst visām prasībām. Sakārtota sporta vide ir pievilcīga ne tikai veselīga dzīvesveida piekritējiem, bet arī  tūristiem, kas apceļo Latgali.

Informāciju iesniedza: Oļegs Komars, Sporta centra vadītājs

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv