Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aglonas svētki šogad noritējuši bez starpgadījumiem

No 11. līdz 15. augustam starptautiskas nozīmes svētvietā Aglonā, tradicionāli norisinājās Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki. Lai rūpētos par vairāku desmitu tūkstošu svētku dalībnieku drošību, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes darbinieki, strādāja pastiprinātā režīmā un pēc īpaši izstrādāta darba plāna.


Policisti veica gan ceļu satiksmes uzraudzību, gan nodrošināja sabiedrisko kartību, ka arī nepieciešamības gadījumā palīdzēja līdzcilvēkiem. Kopumā svētki aizvadīti veiksmīgi, bez īpašiem starpgadījumiem. Balstoties uz iepriekšējo gadu pieredzi, likumsargi atzīmē, ka šogad lielāks apmeklētāju skaits izvēlējās ierasties uz svētku pasākumiem ar autotransportu, jo mašīnu ir bijis manāmi vairāk nekā pagājušajā gadā.

Bazilikas informācijas centra darbinieki atzina, ka dievlūdzēji izturējās ar sapratni un iecietību pret cilvēku un transporta lielo plūsmu. Savukārt runājot par kopēju apmeklētāju skaitu, tad pēc sākotnējās informācijas, Aglonas baziliku šajās svētku dienās apmeklēja apmēram 100 000 cilvēku.

Avots: Valsts policijas Latgales reģiona pārvalde

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv