Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aglonas svētku laikā varēs reģistrēties uz pāvesta vadīto Svēto Misi 24. septembrī

Reģistrācija uz pāvesta Franciska vadīto Svēto Misi 24. septembrī noslēgsies tieši pēc desmit dienām – 19. augustā. Reģistrēties vēl arvien iespējams visās katoļu draudzēs, kā arī interneta mājaslapā www.pavestsLatvija2018.lv. Reģistrēties būt iespējams arī Aglonā 13.-15.augustā. Pie „Radio Marija Latvija” telts bazilikas labajā pusē būs pāvesta Franciska vizītes informācijas centrs, kurā brīvprātīgie ikvienam, kas vēlēsies, palīdzēs piereģistrēties uz Svēto Misi 24. septembrī. Tāpat tur būs iespējams saņemt atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem. 


Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki Aglonas Dievmātes sanktuārijā sāksies jau 11. augustā, kad būs slimniekiem veltīta diena un pēc dievkalpojuma plkst. 12 slimnieki varēs saņemt īpašu svētību. 12. augustā tradicionāli būs ģimenēm veltīta diena – Svētajā Misē plkst. 12 notiks laulībā doto solījumu atjaunošana, bet plkst. 19 bazilikā būs Svētā Mise saderinātajiem.

13. augusts ir diena, kad Aglonas Dievmātes sanktuārijā kājām ienāk lielākā daļa svētceļnieku grupu un vakarā ir viņiem veltīts dievkalpojums un lūgšanu vakars. Savukārt 14. augustā Baznīca svin Latvijas apustuļa svētā bīskapa Meinarda svētkus.

Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki sāksies 14. augusta pēcpusdienā ar Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča svinētu Svēto Misi plkst. 19. Pēc trīs stundām, plkst. 22, būs Tautas krustaceļš, un meditācijas tam būs sagatavojis Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis. Savukārt 15. augustā svētku galveno dievkalpojumu plkst. 12 vadīs un sprediķi teiks apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs (pāvesta vēstnieks) arhibīskaps Pedro Lopess Kintana.

Kā iepriekš bija ziņots, 24. septembrī Latviju apmeklēs pāvests Francisks. Rīgas lidostā viņš no Viļņas ieradīsies plkst. 8.20. Pēc ierašanās dosies uz Prezidenta pili, kur tiksies ar prezidentu Raimondu Vējoni, kā arī ar valsts augstākajām amatpersonām un diplomātisko korpusu. Pēc tikšanās viņš noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa. Plkst. 10.40 Rīgas Domā notiks ekumenisks dievkalpojums, kura laikā pāvests uzrunās klātesošos. Pēc tam viņš apmeklēs Rīgas Sv. Jēkaba katedrāli un Svētās Ģimenes Mājā pusdienos ar Latvijas bīskapiem. Vizīte Latvijā noslēgsies ar Svēto Misi Aglonas Dievmātes sankturārijā plkst. 16.30. Dievkalpojumā varēs piedalīties ikviens interesents, kas iepriekš būs reģistrējies.

Plašāku informāciju par reģistrāciju, kā arī citām ar pāvesta Franciska vizīti saistītām aktualitātēm var iegūt mājas lapā www.pavestsLatvija2018.lv. Foto: Anita Sosnare.

Avots: Latvijas Romas katoļu Baznīcas Informācijas centrs

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv