Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aglonas teritorijas iedzīvotājiem būs iespēja stiprināt sirds veselību

Lai izglītotu un mudinātu iedzīvotājus savlaicīgi atpazīt un noteikt izplatītākos sirds un asinsvadu slimību riskus, SIA “Rēzeknes slimnīca” sadarbībā ar Preiļu novada pašvaldību veselības veicināšanas un slimību profilakses projekta “Veselības veicināšanas pasākumi Aglonas, Kastuļinas, Šķeltovas un Grāveru pagastos” ietvaros īstenos semināru “Sirds veselība”.
Seminārs notiks svētdien, 5. decembrī, plkst. 11.00 Aglonas kultūras namā.
Semināru vadīs un uz iedzīvotājiem interesējošiem jautājumiem atbildēs Rēzeknes slimnīcas speciālists dr. Valdis Dakuļs.

Izglītojošās svētdienas laikā būs iespēja uzzināt par riska faktoriem, kas apdraud sirds un asinsvadu veselību, parkardiovaskulāro slimību profilaksi. Semināra laikā tiks sniegti arī praktiski ieteikumi, kurus sirds slimību riska faktorus var novērst ar dzīvesveida maiņu, bet kādos gadījumos jāvēršas pie ārsta, par to, kā sadzīvot ar esošajām slimībām un kādus vingrojumus drīkst un vajag veikt.

Dr. Dakuļs norāda, ka “Pateicoties medicīnas sasniegumiem un plašajai informācijai par slimību profilaksi, ārstēšanu un plašajām diagnostikas iekārtām, mūsdienās ir iespējams nodzīvot ilgu un aktīvu dzīvi, krietni attālinot dažādas sirds un asinsvadu saslimšanas.”

Seminārs norisināsies projekta nr. 9.2.4.2/16/I/002“Veselības veicināšanas pasākumi Aglonas, Kastuļinas, Šķeltovas un Grāveru pagastos” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem.